عصر بازارمدیران خودرو

چین و پاکستان با ارزهای ملی تجارت می کنند

عصر اعتبار- یک نشریه هنگ کنگی گزارش کرد مقام های چین و پاکستان برای تجارت با ارزهای ملی دو کشور به توافق رسیدند.

چین و پاکستان با ارزهای ملی تجارت می کنند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، مورنینگ پست هنگ کنگ روز دوشنبه گزارش کرد دو کشور در جریان سفر 5 روزه 'عمران خان' نخست وزیر پاکستان به چین درباره این موضوع و اینکه با روپیه پاکستان و یوان چین با یکدیگر تجارت کنند، گفت و گو کردند.
  این گزارش می افزاید پیش از این 'رجب طیب اردوغان' رییس جمهوری ترکیه نیز اعلام کرده است باید با تجارت با ارزهای ملی به سلطه دلار بر معاملات دنیا پایان داد.
  کشورهای اروپایی نیز خاطر نشان کرده اند اگر بتوانند سامانه 'اس وی پی' را راه اندازی کرده و با ارز یورو با ایران تجارت کنند کشورهای دیگر هم می توانند به این سامانه ملحق شوند این اقدامات بخش دیگری از تلاش های جهانی برای پایان دادن به چیرگی دلار بر دیگر ارزهای دنیا است.
  این نشریه تاکید کرده است که تجارت پاکستان و چین با ارزهای ملی، تلاش های ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی برای پایان دادن به سلطه دلار، مساله مهمی است که بتدریج به یک صورت یک شبکه در حال شکل گرفتن است.
  توافق چین و پاکستان برای اینکه به سلطه دلار در تجارت خود پایان دهند و با ارزهای خود معامله نمایند از هم اکنون هم تاثیراتی بر ارزش دلار در اسلام آباد داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو