عصر بازارمدیران خودرو

اختلاف ۲۰۰ تومانی خرید ارز در بانک‌ها

عصر اعتبار- در نرخ‌گذاری امروز بانک‌ها برای خرید ارز، اختلاف قیمت دلار بین بانک‌های مختلف به حدود ۲۰۰ تومان رسید.

اختلاف ۲۰۰ تومانی خرید ارز در بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در جریان خرید ارز در بانک‌ها، اغلب نرخ‌های متفاوتی را برای خرید از مشتریان اعلام می‌کنند و نرخ‌ها به طور روزانه تغییر می‌کند.

  برای امروز (سه‌شنبه) خرید دلار در رنج حدود 12 هزار و 200 تا 12 هزار و 400 تومان در شبکه بانکی قیمت خورد؛ به طوری که در برخی بانک‌ها حدود 12 هزار و 200 و در برخی دیگر تا 12 هزار 370 تومان برای خرید از مشتری اعلام شد.

  اما یورو به عنوان دیگر ارز مورد خرید از سوی بانک‌ها بین 13 هزار و 500 تا بیش از 14 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. در برخی بانک‌ها یورو تا 13 هزار و 500 و در برخی دیگر تا 14 هزار و 100 تومان خریداری شد.

  فروش ارز مسافرتی که محدود به تعدادی از بانک‌های عامل می شود، نیز با تغییر قیمت روزانه برای امروز 14 هزار و 800 تومان در  هر یورو قیمت خورده است که این نرخ البته با نرخ بازار آزاد بیش از 1500 تومان در حال حاضر اختلاف قیمت دارد.

  برای سفرهای خارجی در محدوده کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع تا 500 یورو و سایر کشورها 1000 یورو به مسافران تعلق می‌گیرد که می‌توانند از هفت روز قبل از سفر با ارائه ویزا، بیلیت و پاسپورت برای دریافت ارز مسافرتی در شعب ارزی بانک‌های عامل اقدام کنند.

  گرچه بانک‌ها در سال جدید و بعد از اجرای سیاست ارزی دولت در فروردین ماه امکان خرید و فروش ارز را دارا بودند، اما از نیمه مردادماه و با اجرایی شدن بسته جدید ارزی، فروش ارز در آنها متوقف و محدود به ارز مسافرتی وبرخی ارزهای خدماتی دیگر شد ولی خرید ارز در آنها از حدود یک ماه قبل به طرو جدی‌تری انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی