عصر بازارمدیران خودرو

رئیس کمیسیون اقتصادی:

تعیین نرخ ارز در بازار ثانویه با مکانیزم عرضه و تقاضا

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیشنهاد مشخص ما این است که بازار ثانویه به نحوی عمل کند تا نرخ تعادلی ارز براساس مکانیزم عرضه و تقاضا شکل بگیرد.

تعیین نرخ ارز در بازار ثانویه با مکانیزم عرضه و تقاضا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا پورابراهیمی با بیان این پیشنهاد، افزود: البته در این مکانیزم باید تقاضا برای واردات کالاهای ضروری و مورد تأیید باشد نه اینکه هر تقاضایی ارز دریافت کند.

  وی اضافه کرد: در این بین تخصیص ارز برای کالاهای اساسی براساس ارز دولتی یا همان 4 هزار و 200 تومان خواهد بود.

  پورابراهیمی درباره سوءاستفاده آمریکایی ها از حربه دلار برای فشار آوردن در معادلات اقتصادی گفت: این فشارهای آمریکایی ها موجب شده سوئیفت منطقه ای و تبادلات چند جانبه شکل گیرد ضمن اینکه این امکان وجود دارد از فضای بلاک چین به عنوان موضوع مهم در تولید ارز دیجیتال استفاده کنیم؛ زیرا ارز دیجیتال یک راه حل کامل برای برون رفت از تحریم هایی است که در حوزه دلار آمریکا قرار می گیرد.

  وی با بیان اینکه امروز در دنیا اثبات شده با این تحریم ها نمی توان ایران را متوقف کرد، افزود: آمریکایی ها در سال های 90 و 91 تحریم های خود را فلج کننده اعلام کردند یعنی ایران در مدت شش ماه از پای در می آید اما دیدیم که با وجود سختی ها در اقتصاد و مشکلات برای مردم، این تحریم ها پشت سر گذاشته شد و جمهوری اسلامی ایران به مسیر حرکت خود ادامه داد.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود فضای تحریمی و تهدیدات آمریکایی ها، در هفت ماهه نخست امسال فروش نفتی ایران از 32 میلیارد دلار گذشته که از عدد پیش بینی شده در بودجه هم بیشتر است.

  پورابراهیمی افزود: پیشنهاد ما این است محور دور زدن تحریم ها، بخش خصوصی باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو