عصر بازارمدیران خودرو

تجارت چین و روسیه به ۲۰۰ میلیارد دلار می رسد

عصر اعتبار- نخست وزیر روسیه گفت: رسیدن گردش تجاری چین و روسیه به سطح ۲۰۰ میلیارد دلار دست یافتنی است.

تجارت چین و روسیه به ۲۰۰ میلیارد دلار می رسد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، دمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه گفت: رسیدن سطح تجارت 2 جانبه میان روسیه و چین به 200 میلیارد دلار تقریبا دستیافتنی است.

  وی گفت: تجارت دوجانبه بطور فعالانه در حال توسعه است و امسال به سطح 100 میلیارد دلار نزدیک خواهیم شد که این موضوع 10 سال پیش برای ما یک ایده آل به نظر می رسید و اکنون در مورد سطح دیگری از گردش تجاری 2 کشور که احتمال رسیدن به 200 میلیارد دلار است، صحبت می کنیم.

  مدودف افزود: بر این باور هستم که این رقم تقریبا برای 2 کشور اگر بطور فعالانه در حوزه های توافق شده همکاری کنیم، دستیافتنی است.

  همچنین گزارش می شود که نخست وزیر روسیه با همتای چینی خود در مورد شماری از اقدامات بیشتر برای حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک، توسعه تجارت الکترونیک و توسعه نظام پرداخت، توافق کرده است. وی وعده تداوم همکاری برای برداشتن موانع در حوزه های مختلف را داد و نسبت به اهمیت اتصال به اتحادیه اقتصادی اورآسیا و پروژه کمربند اقتصادی جاده ابریشم تاکید کرد.
  مدودوف گفت: 2 کشور یکسری پروژه های سرمایه گذاری در بخش انرژی، نفت و صنایع پالایش نفت و گاز، فناوری های پیشرفته از قبیل ناوبری فضایی، ایجاد مواد جدید و ساخت هوش مصنوعی دارند؛ ضمن اینکه روسیه علاقمند به صادرات کالاهای کشاورزی به چین و همزمان شرکای چینی ما در این راستا همکاری می کنند و یقینا علاقمند به انجام پروژه های جدید از قبیل صادرات سویای روسی به چین و دیگر کشورها هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو