عصر بازارمدیران خودرو

عملیات گروگان گیری در ساختمان بانک مرکزی هند

عصر اعتبار- بانک مرکزی هند در راستای ارتقاء امنیت داخلی این نهاد پولی اقدام به برگزای یک عملیات امنیتی در سطح بالا گرفت.

عملیات گروگان گیری در ساختمان بانک مرکزی هند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، آژانس های امنیتی هند اقدام به تمرین حفاظت و امنیت از ساختمان 25 طبقه ای رزرو بانک هند کردند. در این مانور امنیت، بالگردها بر فراز ساختمان بانک مرکزی هند قرار گفتند و نیروهای امنیتی اقدام به پایین آمدن کردند. این مانور، تمرین موقعیت گروگان گیری بود که افراد باید از یک طبقه مشخص در ساختمان بانک مرکزی هند خارج می شدند.

  به گفته مقامات بانک مرکزی هند، تمرین های امنیتی متعددی وجود دارد که یک نمونه خاص آن شامل استفاده از بالگرد برای انجام عملیات امنیتی می شود. این تمرین یادآور حملات تروریستی نوامبر 2008 میلادی بود که در آن تکاورهای گارد امنیت ملی از بالگردها بر فراز «کاخ چاباد» فرود آمدند و عملیات تروریسیتی را خنثی کردند.

  به گفته رییس پلیس بمبئی این یک تمرین امنیتی با در نظر گرفتن چندین سناریو احتمالی بود. بر پایه این گزارش، منابع رزرو بانک هند اعلام کردند که این عملیات تمرین توسط اداره امنیت داخلی بانک مرکزی هند با کمک گرفتن از دیگر آژانس ها طراحی شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
   آرشیو