عصر بازارمدیران خودرو

۱۸ درصد فارغ التحصیلان در سال ۹۷ بیکار بوده اند

عصر اعتبار- بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی در ۹۷ نشان می دهد، ۱۸.۱ درصد جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیش تر بوده است.

۱۸ درصد فارغ التحصیلان در سال ۹۷ بیکار بوده اند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، بررسی اشتغال در بخش های عمده فعالیت اقتصادی نشان می دهد که بخش خدمات با 50.3 درصد بیش ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با 32.0درصد و کشاورزی با 17.7 درصد قرار دارند. سهم شاغلان بخش کشاورزی در سال 97 نسبت به سال قبل 0.2 درصد افزایش داشته است. در حالی که سهم شاغلان بخش صنعت 0.3درصد کاهش و سهم شاغلان بخش خدمات 0.1 درصد افزایش داشته است.

  سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که 10.8 درصد جمعیت شاغل،دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مردان بیش  تر از زنان و در نقاط روستایی بیش تر از نقاط شهری بوده است. سهم اشتغال ناقص در سال 97 نسبت به سال قبل 0.3 درصد افزایش داشته است.

  در سال 97 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 38.5درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که شاخص های مذکور نسبت به سال قبل 1.4 درصد افزایش یافته است.

  نتایج گویای آن است که در سا ل97، سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیل آموزش عالی از کل شاغلان 23.9 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به روستایی بالاتر است. با بررسی تغییرات مشاهده می شود این شاخص نسبت سال قبل 2.4 درصد افزایش یافته است.

  بررسی سهم شاغلین 10 ساله و بیش تر با ساعت کار معمول49ساعت و بیش تر نشان می دهد 38.3 درصد شاغلین، به طور معمول49 ساعت و بیش تر در هفته کار می کنند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد که در کشور سهم زیادی از شاغلین بیش تر از استاندار کار می کنند. این شاخص نسبت به سال قبل 0.7 درصد کاهش داشته است. 

  بررسی نرخ بیکاری جمعیت 10ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی نشان می دهد، 18.1 درصد جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیش تر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ حاکی از آن است که نسبت به سال قبل 0.9 درصد کاهش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
   آرشیو