عصر بازارمدیران خودرو

ذخایر ارزی بانک مرکزی هند به ۴۱۳.۸ میلیارد دلار رسید

عصر اعتبار- ذخایر ارزی رزرو بانک هند با ۱.۸۷ میلیارد دلار افزایش به رقم ۴۱۳.۸۷۶ میلیارد دلار رسید.

ذخایر ارزی بانک مرکزی هند به ۴۱۳.۸ میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، رزرو بانک هند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: ذخایر ارزی هند با یک میلیارد و 876 میلیون دلار افزایش به 413 میلیارد و 781 میلیون دلار در هفته منتهی به پنجم آوریل افزایش پیدا کرد. 

  همچنین رزرو بانک هند اعلام کرد: هفته قبل از آن هم درآمدهای ارزی هند با 5.237 میلیارد دلار به 411.905 میلیارد دلار رسیده بود که علت آن به انجام سوآپ دلار-روپیه از سوی بانک مرکزی هند بود. رزرو بانک هند اعلام کرد در هفته منتهی به پنجم آوریل دارایی های ارزی که بخش اصلی ذخایر کل را تشکیل می دهند با 2.062 میلیارد دلار افزایش به 386.116 میلیارد دلار رسید.

  دارایی های ارزی شامل تاثیر رشد و کاهش ارزش ارز غیر دلار آمریکا مانند یورو، پوند و ین در ذخایر نگهداری شده ارزی رزرو بانک هند می شود. بر پایه این گزارش مجموع ذخایر ارزی رزرو بانک هند در سیزدهم آوریل سال 2018 میلادی با رسیدن به 426.028 میلیارد دلار به بالاترین رکورد خود رسیده بود و از آن زمان به بعد 13 میلیارد دلار از آن کسر شده است.

  بر پایه این گزارش، ذخایر طلای رزرو بانک هند در هفته گذشته با 182.6 میلیون دلار کاهش به 23.225 میلیارد دلار رسید؛ ضمن اینکه موجودی رزرو بانک هند در نزد صندوق بین المللی پول یا همان Special Drawing Rights هم با 1.2 میلیون دلار کاهش به 1.455 میلیارد دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو