عصر بازارمدیران خودرو

با حضور وزیر ورزش و جوانان صورت گرفت؛

رونمایی از طرح‌های اشتغالزایی با مشارکت بانک قرض‌الحسنه رسالت

عصر اعتبار- باحضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان از طرح های اشتغالزایی که با مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت در پنج استان کرمان، کرمانشاه، خوزستان، اصفهان و خراسان رضوی صورت گرفته، رونمایی شد.

رونمایی از طرح‌های اشتغالزایی با مشارکت بانک قرض‌الحسنه رسالت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، در این مراسم که با حضور معاونین وزارت ورزش و جوانان، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از نمایندگان مجلس در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، از طریق ویدئو کنفرانس از این طرح ها در دو حوزه دامپروری و پوشاک رونمایی شد.

  مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در این مراسم گفت: در حوزه اشتغال اعتقاد ما در این است که با تزریق پول، کار ایجاد نمی شود بلکه برای این مهم باید ساختاری مناسب تعریف و طراحی شود. ما نیز پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و ایجاد اشتغال خرد را در دستور کار قرار داده ایم.

  محمدحسین حسین زاده بابیان اینکه اعتقاد داریم بانک به تنهایی در حوزه اشتغال کارساز نخواهد بود، افزود: در همین راستا ساختاری به نام شبکه توسعه اجتماعی رسالت طراحی شد.

  وی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، گروه توسعه کارآفرینی ثمین، دانشگاه رسالت، بازار اعضا، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت و بانک قرض الحسنه رسالت را سازمان های راهبری این شبکه عنوان کرد و یادآور شد: امور فرهنگی و ساختارسازی این شبکه برعهده انحمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی است.

  حسین زاده، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت را متولی اعتمادسازی و سوادمالی شبکه عنوان کرد و گفت: مدیریت زنجیره ارزش از تعریف وطراحی محصول تا فروش و خدمات پس از فروش نیز بر عهده گروه توسعه کارآفرینی ثمین است.

  راهبر شبکه توسعه اجتماعی رسالت با اشاره به بُعد بازاز در شبکه افزود: پلتفرومی به نام بازار اعضا در این شبکه طراحی شده که کار بازار فروش محصولات تولید شده را ساده تر می کند.

  حسین زاده همچنین تامین مالی خرد و مدیریت دانش را نقش بانک قرض الحسنه رسالت و دانشگاه رسالت در شبکه عنوان کرد. وی در ادامه بابیان اینکه در شبکه سازمان هی به عنوان سازمان حامی نقش دارند، گفت: وزارت ورزش و جوانان از جمله بزرگترین سازمان های حامی این شبکه به شمار می رود.

  وی در ادامه بااشاره به فعالیت 8300 کانون همیاری اجتماعی در شبکه توسعه اجتماعی رسالت افزود: میانگین اعضای این کانون ها 336نفر است. حسین زاده تولید در شهرهای کوچک و روستاها و مصرف در شهرهای بزرگ را از جمله اهداف شبکه عنوان کرد وافزود: از سال گذشته تاکنون سه هزار هسته کار و زندگی در شبکه توسعه اجتماعی رسالت شکل گرفته که از این تعداد 550 هسته محصول همکاری مشترک شبکه و وزارت ورزش و جوانان است.

  مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت یادآور شد: تاکنون برای 800 نفر شغل ایجاد شده و برای 200 نفر دیگر نیز تا ماه آینده اشتغالزایی خواهد شد. در پایان مراسم، به طور نمادین از طرح های اشتغالزایی بانک قرض الحسنه رسالت رونمایی شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی