عصر بازارمدیران خودرو

بحران بازنشستگی آمریکا جدی شد

عصر اعتبار- گروهی از اقتصاد دانان آمریکا نسبت به وخیم تر شدن بحران بازنشستگی این کشور هشدار دادند.

بحران بازنشستگی آمریکا جدی شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»  به نقل از ایسنا، تغییر نگاه سنتی به مراحل زندگی شاغلین آمریکایی در شرایطی که متوسط امید به زندگی در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان افزایش چشمگیری داشته است بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

  لیزا مارش رایرسن، رئیس بنیاد " ای ای آر پی" گفت: مردم بیشتر عمر می‌کنند و بیشتر کار می‌کنند، نیازمند بازنگری به مساله بازنشستگی هستیم. فکر می‌کنم در عصر جدیدی قرار گرفته‌ایم.

  به گفته مارش، افزایش قیمت مسکن، سطوح بدهی و تبعیض در محیط کاری باعث شده بسیاری از بازنشستگان آمریکایی به فکر بازگشت مجدد به کار باشند.

  دفتر حسابرسی دولتی اخیراً در گزارشی اعلام کرده که حدود 30 درصد بازنشستگان آمریکایی دارای پس‌انداز و یا برنامه معینی برای بازنشستگی خود نیستند. میزان پس‌انداز شخصی نیز از 14.2 درصد در سال 1975 به 6.8 درصد در سال 2018 کاهش پیدا کرده است.

  از هر پنج شهروند آمریکایی، دو شهروند دسترسی به سیستم بازنشستگی سنتی دارند اما 29 درصد بازنشستگان دارای حقوق بازنشستگی یا پس‌انداز کافی نیستند. به طور متوسط بازنشستگان 65 تا 74 ساله آمریکایی دارای 148 هزار دلار پس‌انداز بوده‌اند که معادل حقوق مصون از تحریم 649 دلاری در ماه است.

  طبق اعلام این دفتر، تأمین اجتماعی مهم‌ترین منبع درآمدی بازنشستگان 65 تا 74 ساله آمریکایی است و حدود نیمی از این بازنشستگان تنها متکی به حقوق دریافتی بازنشستگی هستند.

  مارش اعلام کرد که سالمندان امریکایی نیاز دارند بیشتر کار کنند و جامعه نیز به استفاده از تجربیات آنها نیاز مبرمی دارد. تا پایان سال 2016 شمار بازنشستگان آمریکایی که مجدداً به بازار کار بازگشته‌اند به 19 درصد رسیده و این در حالی است که این رقم در سال 2000 تنها 12.8 درصد بود. انتظار می‌رود تا پایان سال 2020 شمار نیروی کار آمریکا که 55 سال و بیشتر سن دارند به 25 درصد افزایش یابد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی