عصر بازار

همتی در فضای مجازی نوشت

زائران اربعین از هم اکنون ارز خود را تهیه کنند

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی: زائران اربعین که نیاز به ارز دارند می‌توانند از هم اکنون از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام کنند

زائران اربعین از هم اکنون ارز خود را تهیه کنند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای عبدالناصر همتی با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به اینکه بانک مرکزی تلاش خود را برای تامین نیاز ارزی حج واجب انجام داد، در فضای مجازی نوشته است: اما با توجه به شرایط پیچیده ارزی کشور، اولویت بانک تامین نیاز‌های اساسی و دارو است. لذا، در مقطع کنونی، تامین ارز عمره مستحبی نمی‌تواند در اولویت کاری بانک باشد.
  رئیس کل بانک مرکزی گفت: متاسفانه تلاش و مذاکره با مسئولین عراقی برای تامین دینار برای زوار بزرگداشت حماسه عظیم اربعین به نتیجه نرسید؛ لذا با عنایت به تجربه تلخ سال گذشته در جریان توزیع ارز در داخل عراق، زائران عزیزی که نیاز به ارز دارند می‌توانند از هم اکنون از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
  وی افزوده است: باوجود تداوم فشار حداکثری، بازار ارز به روند با ثبات خود ادامه می‌دهد و شرایط تحت کنترل و رصد است.
  همتی در ادامه یادداشت خود آورده است: در کمتر از شش ماه امسال بیش از 16 میلیارد یورو برای کالا‌ها و خدمات اساسی و ضروری کشور از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما و سایر روش‌ها تامین شده است. این روند به حول و مدد الهی ادامه خواهد داشت.
  وی افزوده است: برنامه ساماندهی نیاز‌های ارزی کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی و بدون توجه به برنامه؛ اعتبار متصل به نفت اروپا؛ تنظیم شده است، ولی با توجه به اهمیت سرمایه گذاری بلند مدت در کشور برای رشد اقتصادی و بهبود رفاه مردم، جذب اعتبارات در چارچوب برجام و مذاکرات دولت با طرف‌های خارجی مفید است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو