عصر بازار

رئیس‌کل بانک مرکزی همزمان با روز ۱۳ آبان اعلام کرد؛

تمرکز بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و رونق تولید ملی

عصر اعتبار- تلاش ها در اقتصاد بایستی متمرکز شود بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و رونق تولید ملی، کاهش اتکا بودجه دولت به نفت و ایمن سازی اقتصاد نسبت به نوسانات درآمدهای نفتی و سرعت دادن به روند اصلاح نظام بانکی کشور

تمرکز بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و رونق تولید ملی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، دکتر عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود اشاره کرد: امروز 13آبان 98 و یکسال از شروع جنگ اقتصادی و تحریم بانکی و صادرات نفت ایران توسط آمریکا می گذرد. آنروزها پیش بینی یکسال بعد مشکل و تاحدی نگران کننده بود اما: آمریکا با تداوم یکسال فشار حداکثری به هدف اصلی اش که از هم فروپاشی اقتصاد و در نهایت به زانو درآوردن ایران بود، نرسید.
  رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ ارز، که خود آمریکایی ها از آن به عنوان شاخص  مهم تاثیر فشار یاد می‌کردند، از 14350تومان در 13آبان 97 به 11300 تومان در 13آبان 97 رسید(21درصد افزایش قدرت پول ملی)
  وی گفت: تورم ناشی از تغییر نرخ ارز و اخلال در بخش خارجی اقتصاد، فشار زیادی به اقتصاد ایران، خصوصا اقشار بادرآمد پایین و ثابت وارد آورد و رفاه بخش مهمی از مردم از بابت تحریم آسیب دید که نیاز به ترمیم دارد.
  دکتر همتی افزود: نهایتا ثبات نسبی به اقتصاد برگشت و شاخص های مهم اقتصادی نظیر تورم و رشد غیرنفتی به آرامی در مسیر بهبود قرار گرفت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار