عصر بازاربرنج

دلار بالاتر از مرز روانی ایستاد

عصر اعتبار- قیمت هر دلار در صرافی های بانکی امروز به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسید که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد.

دلار بالاتر از مرز روانی ایستاد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، هر دلار امروز در حالی 11 هزار و 300 تومان قیمت خورد که عصر دیروز بار دیگر با کاهش 50 تومانی قیمت تا مرز 11 هزار و 250 تومان عقب‌نشینی کرده بود.

  فعالان بازار می‌گویند تلاش فراوانی از سوی دلالان به کار گرفته شده است تا قیمت دلار افزایشی اندک را تجربه کند و از سد مقاومتی 11 هزار و 500 تومان نیز بگذرد . 11 هزار و 200 تومان مرز مهمی برای قیمت دلار در نیمه آبان ماه بود چرا که ماندگاری دلار در این محدوده برای کمتر از یک ماه، میل بازار به ریزش را بیشتر کرده بود.

  صرافان بانکی هر دلار را از مردم به قیمت 11 هزار و 200 تومان می‌خرند. قیمت یورو نیز 12 هزار و 600 تومان اعلام شد. صرافان نرخ خرید یورو را نیز 12 هزار و 500 تومان اعلام می‌کنند.

  هر چند دلالان مانور فراوانی برای افزایش قیمت دلار را در دستور کار قرار دادند اما بازارساز با رفت و برگشت 50 تومانی قیمت مانع از افزایش ماندگار قیمت‌ها شده‌اند.قیمت ارز در سال جاری روندی کاهشی را تجربه کرده است و رییس کل بانک مرکزی نیز این اتفاق را نشانه ای مبنی بر شکست سیاست فشار حداکثری بر ایران دانسته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو