عصر بازار

انتشار داده‌های آماری بانکداری اسلامی در ۳ ماهه دوم ۲۰۱۹

عصر اعتبار- هیات خدمات مالی اسلامی داده‌های آماری مربوط به سلامت مالی و رشد نظام بانکداری اسلامی را تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی برای کشورهای عضو منتشر کرد.

انتشار داده‌های آماری بانکداری اسلامی در ۳ ماهه دوم ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، هیات خدمات مالی اسلامی داده‌های آماری مربوط به سلامت مالی و رشد نظام بانکداری اسلامی را تا پایان سه ماهه دوم سال 2019 میلادی برای کشورهای عضو در بانک اطلاعاتی این هیات منتشر کرد. این انتشار که چهاردهمین انتشار داده‌های آماری توسط IFSB در قالب پروژه PISIFIs (شاخص‌های ساختاری و احتیاطی مالی اسلامی) است بازه زمانی سه ماهه چهارم سال 2013 میلادی تا سه ماهه دوم سال 2019 میلادی را پوشش می‌دهد.

  در حال حاضر در پروژه PISIFIs  داده‌های آماری کشورهای افغانستان، بحرین، بنگلادش، برونئی، مصر، اندونزی، ایران، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، لیبی، مالزی، نیجریه، عمان، پاکستان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سودان، ترکیه، امارات متحده عربی و انگلستان گردآوری شده‌است.

  دبیرکل IFSB، بیلو لاوال دانباتا، در رابطه با این پروژه اظهار داشت: دبیرخانه هیئت خدمات مالی اسلامی به طور مرتب نسبت به انتشار داده‌های آماری بانکداری اسلامی کشورها با تمرکز بر کاهش فواصل زمانی انتشار، اقدام می‌کند.

  در ادامه دبیرکل هیات خدمات مالی اسلامی ضمن قدردانی از  همکاری و مساعدت اعضای کارگروه این پروژه تاکید کرد که از اعضای این کارگروه انتظار می‌رود که فرآیند جمع‌آوری، و انتشار به موقع داده‌های آماری را در دستور کار خود قرار دهند.

  شایان ذکر است در حال حاضر کارگروه پروژه PISIFIs شامل نمایندگانی از 24 کشور عضو هیئت خدمات مالی اسلامی است که نقش مهمی در تسهیل فرآیند جمع‌آوری داده‌های بانکداری اسلامی دارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو