عصر بازار

نرخ بیکاری پایین انگلیس اقتصاددانان را غافلگیر کرد

عصر اعتبار- برخلاف بسیاری از اقتصادهای بزرگ دیگر، نرخ بیکاری انگلیس کاهش یافت.

نرخ بیکاری پایین انگلیس اقتصاددانان را غافلگیر کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به مارس با 58 هزار نفر افزایش به یک میلیون و 350 هزار نفر رسید، اما نرخ بیکاری با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح 3.9  درصد رسید که یکی از کمترین نرخ های بیکاری این کشور در 45 سال اخیر محسوب می‌شود. با این حال در مقایسه با مارس سال قبل نرخ بیکاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا 0.2 درصد کمتر شده است.

  طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 211 هزار نفر بیشتر شده و به 33 میلیون و 140 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 79.8 درصد افزایش پیدا کرده است که بالاترین نرخ مشارکت ثبت شده در تاریخ مدرن بازار کار انگلیس محسوب می شود.

  عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که این کشور به دومین کانون مرگبار کرونا در جهان تبدیل شده و بسیاری از افراد با کاهش درآمدهای خود در نتیجه قرنطینه سراسری مواجه شده اند می تواند نشانه ای از خروج تدریجی انگلیس از رکود کرونایی باشد. با این حال هنوز بسیاری از کارکنان نگران‌اند که شرایط کاری آن ها با توجه به کاهش احتمالی رشد اقتصادی انگلیس بدتر شود.

  متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

  طی بازه زمانی فوق شمار زنان شاغل انگلیسی با افزایش 369 هزار نفری به 15 میلیون و 790 هزار نفر رسیده که در طول تاریخ این کشور بی سابقه بوده است. شمار افراد شاغل بالای 50 سال نیز با افزایش 313 هزار نفری و رسیدن به 10 میلیون و 760 هزار نفر به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو