عصر بازاربرنج

بیمه بیکاری ۳۸۰ هزار بیکارشده در اسفندماه بزودی پرداخت می شود

عصر اعتبار- مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار گفت: ۳۷۲ هزار و ۸۹۱ نفر در اسفند ماه بیکار شدند که به احتمال زیاد مقرری بیمه بیکاری خود را بزودی دریافت خواهند کرد.

بیمه بیکاری ۳۸۰ هزار بیکارشده در اسفندماه بزودی پرداخت می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مسعود بابایی در مورد آخرین وضعیت بیمه بیکاری بیکارشدگانناشی ازشیوعکرونا، اظهار داشت: تاکنون 823 هزار و 366 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت درخواست کرده‌اند و از این تعداد 689 هزار و 331 نفر مشمول برقراری بیمه بیکاری شده‌اند.

  مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار افزود: مرحله اول از اعتباراتی که در قالب 5 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب، به مبلغ 1,286 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت. اما این رقم کافی نیست و امیدواریم زودتر مراحل بعدی پرداخت شود تا فرایند واریز بیمه بیکاری به همه مشمولان آغاز شود.

  وی ادامه داد: از دو روز پیش سازمان تأمین اجتماعی در حال انجام محاسبات مالی است و بزودی برای افرادی که تاریخ بیکاری شأن اسفند ماه بوده است، واریزی‌ها آغاز می‌شود. تعداد این افراد 372 هزار و 891 نفر است.

  بابایی گفت: کل مقرری بگیران کشور به صورت تجمعی 240 هزار نفر بود و یک دفعه تعداد زیادی از افراد برای اخذ مقرری بیمه بیکاری ثبت درخواست کرده‌اند. از این رو جزو حوادث غیرمترقبه محسوب می‌شود. فقط اگر لیست دی ماه 98 را داشته باشند و مشمول قانون کار، قانون بیمه بیکاری و قانون تأمین اجتماعی باشند مقرری اسفند ماه را دریافت خواهند کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی