عصر بازاربرنج

تحلیل رییس اسبق کانون صرافان از وضعیت بازار ارز در روزهای آتی

عصر اعتبار- رییس اسبق کانون صرافان تاکید کرد: بهترین روش مبارزه با سوداگران و سودجویان که به سوداگری در بازار ارز مشغول هستند، نه روش‌های پلیسی بلکه مدیریت بازار است.

تحلیل رییس اسبق کانون صرافان از وضعیت بازار ارز در روزهای آتی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، اصغر سمیعی با اشاره به روش‌های کنترل بازار ارز، افزود: مدیریت بازار یعنی واقعی و واحد شدن نرخ ارز و تعدیل منظم آن براساس تفاضل نرخ تورم و بهره در کشور ما و کشورهای حوزه دلار از یک طرف، و کاهش شدید و به نزدیک صفر رساندن نرخ‌های بهره و تورم از سوی دیگر، و البته هدفمند سازی یارانه‌ها هم از اهم واجبات برای اقتصاد کشور است.

    سمیعی با اشاره به اظهارات رییس کل بانک مرکزی درباره این که بازار ارز به ثبات خواهد رسید، تصریح کرد: ثبات فقط در صورت به نزدیک صفر رساندن نرخ‌های بهره و تورم امکان پذیر است، وگرنه ثباتی غیرواقعی و دستوری و مصنوعی و بی دوام خواهد بود.

    وی درباره وضعیت بازار ارز در روزهای آتی متذکر شد: تا زمانی که تفاضل نرخ تورم در کشور ما و کشورهای حوزه دلار حدود 36 درصد باشد، به طور طبیعی می‌باید روزانه یک در هزار به قیمت دلار افزوده شود، و اگر نشود، معنی آن جمع شدن فنر قیمت خواهد بود.

    پورسعید خلیلی