عصر بازاربرنج

وزیر راه خبر داد؛

شناسایی ۸۰۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن

عصر اعتبار- وزیر راه و شهرسازی گفت: از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری که در سامانه اقدام ملی مسکن، ثبت نام و یا پیامکی اقدام کرده بودند حدود ۸۰۰ هزار نفر متقاضی واقعی شناسایی شده‌اند.

شناسایی ۸۰۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، محمد اسلامی در حاشیه نشست هم اندیشی تشکل‌های حوزه ساخت مسکن درباره طرح اقدام ملی گفت: امروز در شرایطی هستیم که متقاضیان واقعی خود را شناسایی کرده‌ایم و در بسیاری از نقاط طرح‌ها شروع شده و در آینده طرح‌های بزرگتری را با هماهنگی نقش آفرین‌ها در این عرصه خواهیم داشت.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم این نشست موجب شود تا در کارها سرعت بیشتری اعمال شود تا بتوانیم باقیمانده طرح‌ها را که هنوز شروع نشده است شروع کنیم تا بتوانیم نهضت خانه سازی در کشور را به معنای واقعی کلمه پدیدار کنیم.

  اسلامی در خصوص افزایش قیمت جواز ساخت و ساز در سال 99 هم گفت: در ستاد ملی کرونا اتفاقاً تاکید شد تخفیف‌هایی قائل شوند که جذابیت برای ساخت و ساز مسکن افزایش پیدا کند و ما بتوانیم از این طریق تولید و اشتغال فراگیرتری را شاهد باشیم.

  وی افزود: تعاونی‌های آموزش و پرورش و نیروهای مسلح و وزارت رفاه هم طرح هایشان در حال پیگیری است و دربخش مربوط به نیروهای مسلح تعدادی از طرح هایشان شروع شده است و آموزش و پرورش هم 14 هزار واحد آن را کلنگ زده است و برای وزارت رفاه هم منتظر هستیم تا هماهنگی‌های نهایی برای فهرست واحدهایشان و معرفی پیمانکار و سازوکاری که خودشان انتخاب می‌کنند انجام شود تا کلنگ زنی آن را هم انجام دهیم.

  وزیر راه و شهرسازی درباره سامانه املاک هم گفت: سامانه جامعه املاک مسکن را وزارت راه و شهرسازی رونمایی کرد، اما بعد متوجه شدیم این سامانه خلاء‌های قانونی دارد و در حوزه اختیارات وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی نبود که اطلاعات را درون این سامانه بارگذاری کنند، اما با مصوبه دولت در کمیسیون اقتصادی هفته گذشته مصوب شد تا این اختیارات به سازمان امورمالیاتی داده شود تا بتوانند مالیات خانه‌های خالی را بگیرند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو