عصر بازاربرنج

تغییرات نرخ تورم استان‌ها در اردیبهشت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد: بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت ماه مربوط به استان هرمزگان (٣۰,٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (١٣.٧ درصد) است.

تغییرات نرخ تورم استان‌ها در اردیبهشت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، در اردیبهشت ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١۰۰=١٣٩٥) به ٢١۰,۰ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٥ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان بوشهر با ٤.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.٦ درصد افزایش است.

  درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٢١.۰ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٣۰.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (١٣.٧ درصد) است.

  نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٢٩.٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٣٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ های آذربایجان غربی و فارس (٢٦.٥ درصد) است.

  خانوارهای شهری

  در اردیبهشت ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١۰۰=١٣٩٥) به ٢۰٨,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٦ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با ٤.٦ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.٣ درصد افزایش است.

  درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٢١.٣ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان هرمزگان (٢٩.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (١٣.٤ درصد) است.

  نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد  ٢٩.٧ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام  (٣٥.٤ درصد) و  کمترین آن مربوط به  استان فارس (٢٥.٣ درصد) است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی