عصر بازاربرنج

وصول ۷۰۷ هزار فقره چک رمزدار در اردیبهشت ماه

عصر اعتبار- براساس آمار بانک مرکزی ۷۰۷ هزار فقره چک رمزدار در اردیبهشت ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

وصول ۷۰۷ هزار فقره چک رمزدار در اردیبهشت ماه
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس آمار بانک مرکزی ٧۰٧ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ١٢٥١هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ١٦٤ درصد و 141.1 درصد افزایش داشته است.

  در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر ٢١٣ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ٧۰٤ هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مذکور 47.6 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهـران (30.2 درصد)، اصفهان (8.8 درصد) و خراسان رضوی (8.6 درصد) وصول شده که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 67.2 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (56.3 درصد)، خراسان رضوی (5.6 درصد) و اصفهان (5.3 درصد) وصول شده است.

  چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

  حدود ٧ میلیون و 700 هزار فقره چک در اردیبهشت ماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود 7 میلیون فقره عادی و بالغ بر ٧۰0 هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور 90.8 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 9.2 درصد رمزدار بوده است.

  در ماه مورد بررسی در کل کشور حدود ٢٤٤٢ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود ١١٩١ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ١٢٥١ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 48.8 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 51.2 درصد رمزدار بوده است.

  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو