عصر بازاربرنج

کاهش ۳۸ درصدی مصرف طلا در چین در نیمه نخست سال ۲۰۲۰

عصر اعتبار- انجمن طلای چین امروز (سه شنبه) اعلام کرد که مصرف طلا در این کشور در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

کاهش ۳۸ درصدی مصرف طلا در چین در نیمه نخست سال ۲۰۲۰
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، مصرف طلا در چین که بزرگ‌ترین مصرف کننده فلز زرد در جهان محسوب می‌شود، در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئن به 323.29 تن رسیده است.

  براساس اعلام این انجمن، مصرف طلا در سه ماهه نخست سال نسبت به مدتی مشابه در سال گذشته تقریبا به نصف کاهش پیدا کرده است؛ این برهه با زمان اعمال محدودیت‌های شدید مرتبط با تحدید کرونا و ضربه ناشی از افزایش قیمت‌ها به تقاضا تلاقی دارد.

  معاملات لحظه‌ای طلا در جریان 6 ماه نخست سال 2020 با افزایش حدود 17 درصدی انجام شد زیرا سرمایه گذاران وحشت زده به سمت سرمایه امن و فلز گرانبها حمله‌ور شدند.

  طلا امروز (سه شنبه) با 1980.57 دلار به ازای هر اونس به بالاترین قیمت تاریخ رسید.

  مصرف طلا در چین در سه ماهه دوم 17.5 درصد افزایش پیدا کرد و به 175.66 تن رسید اما همچنان نسبت به سال گذشته 26.2 درصد کمتر بود.

  تولیدات طلای چین در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت 7.3 درصدی به 217.8 تن رسیده است اما انجمن طلای چین می‌گوید که تولیدات داخلی در سه ماهه دوم سال با رشد 5.8 درصدی نسبت به سه ماهه نخست، احیا شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو