عصر بازاربرنج

واعظی:

به تصمیمات شورای فقهی بانک مرکزی اعتقاد داریم

عصر اعتبار- رییس دفتر رییس جمهور گفت: ما(دولت) به هر آنچه شورای فقهی بانک مرکزی درباره وام ودیعه مسکن تصمیم بگیرد، اعتقاد داریم.

به تصمیمات شورای فقهی بانک مرکزی اعتقاد داریم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره اقدامات انجام شده برای کنترل بازار اجاره مسکن و کمک به مستأجران اظهار کرد: وزارت راه پیشنهادی را به ستاد مقابله با کرونا ارائه کرد که اجرا برای تهران حداکثر تا 25 درصد،در کلانشهرها حداکثر تا 20و سایر شهرها حداکثر تا 15درصد افزایش یابد که این پیشنهاد تصویب و ابلاغ شد و وموجب ایجاد آرامش در بازار اجاره مسکن گردید.

  وی ادامه داد: دولت همچنین 20 هزار میلیارد تومان به بانک های مختلف با سود13 درصد برسا پرداخت وام ودیعه مسکن تخصیص داد که مستأجران در حال ارسال پیامک بوده و این وام بپرداخت می شود.

  وی درباره مسایل مطرح شده درباره اشکال فقهی به این وام تصریح کرد: بانک مرکزی شورای فقهی دارد و هر آنچه این شورا تصمیم بگیرد را هم ما(دولت) اعتقاد داریم.

  رییس دفتر رییس جمهور همچنین با بیان اینکه کنکور با رعایت پروتکل های بهداشتی در چهار روز برگزار می شود، گفت: وزارت بهداشت همه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و کنکور را در چهار روز برگزار می کند.محل برگزاری کنکور ضدعفونی شده و فاصله بیش از یک متر و بیست سانتی متر رعایت می شود و تجمعی در ورودی و خروجی محل برگزاری کنکور ایجاد نمی شود.

  واعظی ادامه داد: چند بار برگزاری کنکور را به تاخیر انداخته ایم اما شرایط بهتر نشده است و اگر فکر می کردیم تا یک یا دو ماه آینده شرایط بهتر می شود، باز هم آن را به تاخیر می انداختیم. در این زمینه هم داوطلبانی که آمادگی کافی دارند به دولت و وزارت علوم فشار می آورند که کنکور برگزار شود.گروه دیگری که دنبال فرصت بیشتری برای مطالعه هستند، خواهان به تعویق انداختن کنکور هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو