عصر بازاربرنج

تحلیل‌گر:

قیمت طلا ظرف ۲ سال به ۳۵۰۰ دلار جهش می‌کند

عصر اعتبار- این هفته قیمت طلا با رشد تقاضا برای سرمایه‌های امن، به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و تحلیل‌گران معتقدند این رشد تاریخی ادامه خواهد داشت تا قیمت جهانی طلا از رکوردهای جدید فراتر رود.

قیمت طلا ظرف ۲ سال به ۳۵۰۰ دلار جهش می‌کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، این هفته قیمت طلا با رشد تقاضا برای سرمایه‌های امن، به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و تحلیل‌گران معتقدند این رشد تاریخی ادامه خواهد داشت تا قیمت جهانی طلا از رکوردهای جدید فراتر رود.

  با نگرانی‌های به وجود آمده به علت پاندمی کووید 19 و بالا گرفتن تنش‌ها بین چین و آمریکا، قیمت طلا در معاملات دیروز تا حدود 1980 دلار در هر اونس بالا رفت و از رکورد تاریخی خود که در سپتامبر 2011 ثبت شده بود عبور کرد.

  بری داوس، رئیس شرکت اوراق مارتین پالاس، می‌گوید: آن‌چه بسیار اهمیت دارد این است که قیمت طلا با سرعت خیلی بالایی از رکورد تاریخی 1,923 دلار عبور کرد… آن‌چه خیلی خیلی اهمیت دارد این است که قیمت طلا برای رسیدن به این سطح به تازگی از 1,800 دلار عبور کرده بود. این به ما می‌گوید که بازار بسیار بسیار قوی و رو به رشد است.

  او اضافه کرد: من انتظار دارم ظرف 2 سال قیمت‌ها به 3,500 دلار برسد. قدرتی که در روند رشد قیمت طلا وجود دارد بسیار اهمیت دارد.

  او گفت: طلای زیادی توسط آسیا و خاور میانه جذب شده است که این عرضه طلا برای غرب را محدود کرده است. غرب باید جایگاه خود را در این زمینه بهتر کند و تنها راه این کار منجر به افزایش بیش از پیش قیمت‌ها خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو