عصر بازاربرنج

در طول پاندمی کرونا

بزوس، زاکربرگ و ماسک ۱۱۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزودند

عصر اعتبار- در حال که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میلیون‌ها نفر شغل خود را در نتیجه بحران ویروس کرونا از دست بدهند، غول‌های تکنولوژی شاهد افزایش نجومی ثروت خود بوده‌اند.

بزوس، زاکربرگ و ماسک ۱۱۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزودند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در حالی که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میلیون‌ها نفر شغل خود را در نتیجه بحران ویروس کرونا از دست بدهند، غول‌های تکنولوژی شاهد افزایش نجومی ثروت خود هستند. از آنجایی که کرونا باعث شده بیشتر فعالیت‌ها به صورت آنلاین صورت بگیرد آن‌ها در این بحران حتی با سرعتی بیشتر از قبل پولدارتر می‌شوند.

  از سال 2016 تا کنون، مجموع ثروت میلیاردرهای فناوری در شاخص بلومبرگ (رتبه‌بندی 500 ثروتمند برتر جهان) تقریباً دو برابر شده است، و از 751 میلیارد دلار به 1.4 تریلیون دلار رسیده است. این سرعت رشد نسبت به سایر بخش‌ها سریع‌تر بوده است.

  هفت نفر از 10 ثروتمندترین‌های جهان در بخش فناوری هستند و ارزش خالص دارایی آنها 666 میلیارد دلار است که در سال جاری 147 میلیارد دلار افزایش یافته است.

  برندگان بزرگ تا کنون شامل: ایلان ماسک، که دارایی‌اش به پشتوانه رشد ارزش سهام تسلا، دو برابر شده و به 69.7 میلیارد رسیده است. جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان و بنیانگذار آمازون، 63.6 میلیارد دلار ثروتمندتر شد و ثروت او از 200 میلیارد دلار فراتر رفت. دیگری مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک است که رشد خالص ثروتش 9.1 میلیارد دلار شده است.
  لوئیجی زینگالز، یکی از اساتید مالی از دانشکده تجارت دانشگاه شیکاگو، به بلومبرگ گفت: ما زیر ساخت‌های اقتصادی را به صورت چشمگیری به اقتصاد آنلاین منتقل کردیم.
  او گفت: احتمالاً این پروسه آنلاین شدن فعالیت‌ها زمان بیشتری طول می‌کشید که محقق شود ولی در این مدت به جای اینکه در سال‌های طولانی اتفاق بیفتد در طول چند هفته محقق شد.

  پورسعید خلیلی