عصر بازاربرنج

در ۱۱ ماه سال مالی جاری

کسری بودجه آمریکا به رکورد تاریخی ۳ تریلیون دلار رسید

عصر اعتبار- وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که کسری بودجه آمریکا در ۱۱ ماه ابتدایی سال مالی کنونی به رکورد تاریخی ۳ تریلیون دلار رسیده است.

کسری بودجه آمریکا به رکورد تاریخی ۳ تریلیون دلار رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که کسری بودجه آمریکا در 11 ماه ابتدایی سال مالی کنونی به رکورد تاریخی 3 تریلیون دلار رسیده است.

  این حجم از کسری بودجه ناشی از هزینه‌کردهای عظیم دولت آمریکا برای کاهش تأثیرات منفی رکود اقتصادی تحت تأثیر پاندمی کرونا است. این رکود اقتصادی میلیون‌ها شغل را در آمریکا از بین برده است.

  کسری بودجه از ابتدای اکتبر تا انتهای آگوست حدود 2 برابر رکود 11 ماهه قبلی شد. رکورد قبلی 1.7 میلیارد دلار کسری بودجه در 11 ماه ابتدای سال مالی 2009 بود. در آن زمان دولت حجم بزرگی از پول را برای بیرون آوردن اقتصاد آمریکا از بحران مالی 2008 به کار گرفت.

  در حالی که یک ماه از سال مالی 2020 باقی مانده است (این سال در 30 سپتامبر 2020 به پایان می‌رسد) کسری بودجه کامل این سال مالی حتی می‌تواند از این هم بیشتر شود. دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش‌بینی کرده است که کسری بودجه آمریکا امسال به رکورد بی‌سابقه 3.3 تریلیون دلار برسد. اما در برخی از مواقع دولت در ماه سپتامبر با مازاد بودجه روبرو می‌شود بنابراین امکان آن وجود دارد که در نهایت سال مالی 2020 با کسری بودجه زیر 3 تریلیون دلار بسته شود.

  سال گذشته کسری بودجه آمریکا 984 میلیارد دلار شده بود. رکورد قبلی کسری بودجه در یک سال مالی مربوط به سال 2009 بود که در آن کسری بودجه به 1.4 میلیارد دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار