عصر بازاربرنج

مدیرعامل بورس تهران:

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بازار سهام اثر تورمی ندارد

عصر اعتبار- مدیر عامل بورس تهران اعلام کرد: طبق مواد ۱۶ و ۱۷ آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما با مصوبه جدید می‌توانند در بورس اقدام به سرمایه گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بازار سهام اثر تورمی ندارد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، علی صحرایی اثر مصوبات شورای عالی بورس (انتشار اوراق تبعی، اسناد خزانه و بازارگردان‌ها) در بازار سهام را افزایش اعتماد سهامداران و حجم معاملات 8 هزار میلیارد تومانی دیروز اعلام کرد گفت : با توجه به اصلاح قیمت‌ها و روند مثبت بازار و ارزنده بودن قیمت سهام، سهم خرید و فروش دیروز حقیقی‌ها 87 و 78 درصد بود.

  وی افزود: در اختیار فروش تبعی، سهام بیمه می‌شود و سهامدار می‌تواند تا پایان سال، سودی به میزان سپرده بانکی دریافت کنند. بازارگردانی هم در گذشته وجود داشت اما نسبت به گذشته بیشتر شده و شرکت‌ها ملزم هستند نقد شوندگی سهام را تضمین کنند. سهام خزانه نیز توسط سرمایه گذاران خریداری و متناسب با شرایط بازار به فروش می‌ رسد.

  صحرایی درباره ادعای رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر تخلف در مصوبه جدید شورای عالی بورس و اثر سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه در تورم هم توضیح داد: طبق مواد 16 و 17 آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما مصوبه جدید می‌توانند بنابر تشخیص در بورس سرمایه گذاری کنند و این موضوع تاثیر تورمی هم ندارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار