عصر بازاربرنج

کسری بودجه آمریکا در ماه دسامبر رکورد زد

عصر اعتبار- وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا در ماه دسامبر با کسری بودجه ۱۴۴ میلیارد دلاری روبرو شده است که بالاترین سطح کسری بودجه در کل ماه‌های دسامبر قبلی است.

کسری بودجه آمریکا در ماه دسامبر رکورد زد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از مهر، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا در ماه دسامبر با کسری بودجه 144 میلیارد دلاری روبرو شده است که بالاترین سطح کسری بودجه در کل ماه‌های دسامبر قبلی است. افزایش هزینه‌کردهای دولت به علت بسته کمک مالی کرونا و پرداخت حقوق‌های بیکاری باعث شد افزایش اندک درآمد نتواند این کسری بودجه را پوشش دهد.

  طبق آمار وزارت خزانه‌داری کسری بودجه آمریکا در ماه دسامبر 2019، قبل از آغاز پاندمی کرونا در آمریکا، 13 میلیارد دلار بوده است.

  درآمدهای دولت آمریکا در این ماه 3 درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده و به 346 میلیارد دلار رسید، در حالی که خرج‌کردهای دولت 40 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به 490 میلیارد دلار رسیده بود.

  کسری بودجه تجمعی دولت آمریکا در 3 ماه اول سال مالی 2021 که از 1 اکتبر آغاز شده است به 573 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که در سال قبل از پاندمی کسری بودجه 3 ماهه به 357 میلیارد دلار رسیده بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی