عصر بازاربرنج

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبرداد:

حمایت زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از حمایت‌های زیرساختی این سازمان از طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تامین اجتماعی خبر داد و گفت: سازمان‌های بیمه گر برای حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه و نسخه نویسی الکترونیک، همکاری و هماهنگی کاملی دارند.

حمایت زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محمد مهدی ناصحی درباره طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تامین اجتماعی که از اول اسفند ماه اجرایی شده، افزود: این طرح از نظر زیرساختی و ارائه آموزش‌ها مورد حمایت سازمان بیمه سلامت است.

  وی ادامه داد: حذف دفترچه کاغذی بیمه براساس تکالیف قانونی بند «ج» تبصره 17 قانون بودجه سال 1399 اجرایی شده است. بر این اساس، ابزارهای الکترونیکی باید جایگزین دفترچه‌های کاغذی بیمه شود.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: مدیران کل استانی سازمان بیمه سلامت نیز با طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی همکاری کامل دارند و در همین زمینه آموزش‌ها و اطلاع رسانی لازم برای چگونگی دریافت خدمات سلامت بدون نیاز به دفترچه کاغذی و دریافت کد HID ارائه می‌شود.

  ناصحی گفت: اجرای این تکالیف قانونی نیازمند همکاری و هماهنگی کامل میان سازمان‌های بیمه گر و طرف‌های قرارداد و همچنین سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط است.

  وی اظهار کرد: حذف دفترچه‌های کاغذی در کاهش مصرف کاغذ، کاهش خطاهای نسخه نویسی و نسخه پیچی، نظارت بیشتر بر داروهای تجویزی بسیار موثر است و به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، اهمیت این اقدام بیش از پیش بر همگان روشن شده است.

   مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی به منظور همکاری حداکثری با مراکز درمانی طرف قرارداد صدور دفترچه‌های جدید را متوقف کرده، اما دفترچه‌های موجود در دست مردم معتبر و امکان استفاده از سرنسخه پزشکان هم وجود دارد و سازمان تامین اجتماعی تعهدات قانونی را در رابطه با این نسخه‌ها می پذیرد. توقف صدور دفترچه‌های کاغذی تکلیف قانونی است که با همکاری مراکز درمانی طرف قرارداد در حال انجام است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو