عصر بازاربرنج

توقف روند صعودی نرخ بیکاری آلمان

عصر اعتبار- پس از چهار افزایش متوالی، نرخ بیکاری آلمان به ۴.۵ درصد کاهش یافت.

توقف روند صعودی نرخ بیکاری آلمان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه فوریه متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به 4.5 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل 0.1 درصد کمتر شده است تا بدین ترتیب پایین ترین نرخ بیکاری آلمان در چهار ماه اخیر به ثبت برسد.

  طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با 48 هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و 10 هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در این ماه با 0.6 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 160 هزار نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران آلمانی 0.15 درصد بیشتر و شمار افراد شاغل 0.08 درصد کمتر شده است.

  نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر 25 سال است نیز با 0.2 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.1 درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال 1990 منتشر و نرخ بیکاری این کشور 4.9 درصد اعلام شد.

  لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی 1949 تا 2020 معادل 5.55 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 1950با 11.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس 1996 با 0.4 درصد بوده است.

  دتلف شیله- مدیر دفتر کار آلمان گفت: در کوتاه مدت بازار کار تحت پیامدهای ناشی از کرونا باقی خواهد ماند اما انتظار ما این است که به تدریج شرایط بهتر شود. از موج اول همه گیری زخم هایی بر پیکر بازار کار مانده است که باعث می شود کار برای کارفرمایان دشوار شود و تقاضا برای نیروی کار جدید کمتر شود اما اطمینان داریم که بنیان های نیرومند اقتصاد آلمان اجازه نخواهد داد شرایط به مرحله سقوط آزاد برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو