عصر بازار

ارزش سهام عدالت هر روز کمتر از دیروز!

عصر اعتبار- ارزش واقعی سهام عدالت همسو با روند نزولی بازار رو به کاهش است، به طوریکه ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی نسبت به حدود دو هفته قبل بیش از ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.

ارزش سهام عدالت هر روز کمتر از دیروز!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، پس از آزادسازی سهام عدالت مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند می‌توانند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir ارزش واقعی سهام و جزییات دارایی خود را مشاهده کنند.

  البته این ارزش یکسان نیست و تحت تاثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می‌شود. برای مثال ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومانی در 20 اسفند سال گذشته 18 میلیون و 780 هزار تومان قیمت داشت، در حالی که قیمت این سهام در 16 تیرماه سال جاری تا 14 میلیون و 700 هزار تومان کاهش یافته بود.

  سهامی که در روزهای نخستین آزاد سازی سهام عدالت یعنی اردیبهشت‌ماه و خردادماه سال 1399 بیش از 20 میلیون تومان قیمت داشت.

  در این راستا، در یازدهم مهرماه ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه 492 هزار تومانی بیش از 12 میلیون و 500 هزار تومان قیمت داشت و طبق آخرین قیمت ها، این سهام اکنون کمی بیشتر از 11 میلیون و 750 هزار تومان قیمت دارد که هفت میلیون تومان آن قابل فروش است.

  همچنین در 25 مهر سال جاری، ارزش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 13 میلیون و 370 هزار تومان رسید و در پنجم آبان ماه نیز ارزش این سبد تا 13 میلیون و 108 هزار تومان کاهش یافت.

  بر این اساس طبق آخرین ارقام که در 28 آبان ماه به روز رسانی شده است، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه 492 هزار تومانی حدود 11 میلیون و 500 هزار تومان قیمت داشت که نسبت به دو هفته قبل بیش از 200 هزار تومان کاهش داشته است. همچنین از این میزان، حدود 6 میلیون و 900 هزار تومان آن قابل فروش است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی