عصر بازار

بنابر اعلام صندوق بازنشستگی کشوری:

کسورات «حقوق» بازنشستگان کشوری پرداخت شد

کاهش تماس‌های بازنشستگان با مرکز پاسخگویی ۲۵۰۰

عصر اعتبار- بنابر اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، بررسی آمار مرکز پاسخگویی تلفنی ۲۵۰۰ در ماه‌های آبان، آذر و دی ۱۴۰۱ حاکی از کاهش تعداد تماس‌های تلفنی در این ماه‌هاست که علت عمده کاهش این آمار «پرداخت به موقع کسور حقوق و به‌روز شدن این بخش از پرداختی‌ها» و همچنین «پرداخت مطالبات مربوط به طرح جبران هزینه خسارت درمان» بوده است.

کسورات «حقوق» بازنشستگان کشوری پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش سه ماهه مرکز پاسخگویی تلفنی 2500 تعداد تماس‌های پاسخ داده شده به بازنشستگان کشوری و سایر مخاطبان در ماه آبان 57 هزار و 793 تماس، در ماه آذر 54 هزار و 361 تماس و در دی ماه نیز 33 هزار و 582 تماس بوده است.

  بر اساس گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، بررسی مقایسه ای آمار پاسخگویی تلفنی این مرکز در ماه های آبان، آذر و دی 1401 نشان می دهد که درصد تغییر تعداد تماس های تلفنی در آذرماه 1401 درمقایسه با آبان ماه امسال 5.94 درصد کاهش و در دی ماه نیز در مقایسه با ماه قبل از آن معادل 38.22 درصد کاهش را نشان می دهد؛ که علت عمده کاهش این آمار «پرداخت به موقع کسور حقوق و بروز شدن این بخش از پرداختی ها» و همچنین «پرداخت مطالبات مربوط به طرح جبران هزینه خسارت درمان» بوده است.

  بر اساس این گزارش، پرسش‌های مربوط به «میزان افزایش حقوق»، از 19 هزار و 313 مورد در آبان به 3 هزار و 685 مورد در آذر و 592 مورد در دی ماه رسیده است.

  همچنین پرسش درباره پرداخت «کسورات حقوق» در آبان ماه 1507 مورد بوده که به 664 مورد در آذر و 380 مورد در دی ماه رسیده است. پرسش‌های بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از مرکز تماس 2500 درباره «زمان واریز حواله های طرح جبران خسارت درمان» نیز از 8 هزار و 289 پرسش در آبان، به 6هزار و 301 پرسش در آذرماه و یک هزار و 751 پرسش در دی ماه رسیده است.

  این گزارش حاکی است که کسب اطلاع درباره زمان واریز حقوق، اطلاع از جزئیات حکم، حکم ترمیم 1401، وام ضروری، افزایش حقوق بازنشستگان علوم پزشکی، فیش حقوقی، شیوه بهره مندی از طرح بیمه عمر و حادثه صبا، گواهی کسر از حقوق و متناسب سازی حقوق بیشترین موضوعات مورد سوال بازنشستگان در تماس با این مرکز بوده که به طور میانگین در طول سه ماه اخیر کاهش یافته است.

  از سوی دیگر، موضوع «بیمه اکمل درمان» که در آبان ماه 404 بار مورد سوال تماس گیرندگان بوده است، در آذرماه یک هزارو 604 بار و در دی ماه نیز 875 بار پرسیده شده است.

  همچنین پرسش های مربوط به «بیمه سلامت» که در آبان ماه 384 مورد بوده، در آذرماه به 355 مورد رسیده و با طی روندی افزایشی در دی ماه به 456 مورد تماس تلفنی رسیده است.

  در این گزارش همچنین تاکید شده است که به منظور توسعه خدمات پاسخگویی و ارتباط با ذینفعان، مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری می توانند درخواست خود را از طریق رسانه های مختلف این صندوق از جمله تماس تلفنی با مرکز 2500 یا ارسال پیام صوتی به این مرکز به ویژه در زمان های خارج از ساعات اداری یا ارسال درخواست کتبی از طریق نرم افزار صبااپ و سایت صندوق (بخش ارتباط با ذینفعان) برای کارشناسان ارسال کنند که دریافت پاسخ آن از طریق «کد رهگیری» قابل پیگیری است.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، همچنین هنگامی که اپراتور مرکز پاسخگویی اطلاع کافی از پرسش تماس گیرنده نداشته باشد، پرسش به صورت پیام متنی در سامانه ثبت شده و در قالب یک تیکت به لایه دوم که شامل کارشناسان واحدهای مختلف صندوق بازنشستگی است ارجاع می شود؛ پس از ثبت پاسخ توسط کارشناسان لایه دوم، پاسخ مربوطه به صورت پیامک برای به شماره همراه تماس گیرنده ارسال می شود.

  برهمین اساس، پاسخگویی به درخواست خدمت از طریق “پیام صوتی مرکز 2500، ثبت درخواست در نرم افزار صبااپ و درگاه خدمات الکترونیک” در آبان ماه دوهزار و 843 مورد ثبت درخواست (دوهزار و 580 پاسخ)، در آذرماه سه هزار و 220 درخواست ثبت شده (پاسخ به تمام موارد) و در دی ماه دوهزار و 727 مورد درخواست ثبت شده (با دوهزار و 580 پاسخ) انجام شده است.

  تلاش مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری بر آن است که با اطلاع رسانی هرچه دقیق تر و با استفاده از روش ها و ابزار مختلف، پاسخگویی غیرحضوری و برخط به پرسش های بازنشستگان و ذینفعان عزیز را افزایش و مراجعه حضوری این عزیزان به مدیریت های استانی را کاهش دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی