افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در دوبی

عصر اعتبار- دفتر مطبوعاتی ولیعهد امارات اعلام کرد سرمایه‌گذاری خارجی در دوبی به حدود ۵ میلیارد دلار نزدیک شده است.

يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱:۰۰

افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در دوبی

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، حجم سرمایه‌گذاری خارجی در قطب مالی امارات تا پایان نیمه نخست سال 2018 با 26 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به 4.84 میلیارد دلار رسیده است. هم چنین تعداد پروژه‌هایی که با سرمایه خارجی در دوبی در دست اجراست با 40 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 248 عدد رسیده است.

شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم- ولیعهد امارات و حاکم دوبی گفت: افزایش میزان سرمایه‌گذاری خارجی و تعداد پروژه‌ها باعث تقویت جایگاه دوبی به عنوان یکی از قطب های کسب و کار و استارت آپ‌های جهانی خواهد شد و اطمینان سرمایه‌گذاران به اقتصاد دوبی را نشان می‌دهد.

56 درصد پروژه‌هایی که در این شهر با سرمایه خارجی در حال اجرا هستند را پروژه‌های استراتژیک تشکیل می‌دهند. آمریکا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در دوبی است و پس از این کشور، هند، تایلند، اسپانیا و انگلیس در رده‌های بعدی قرار دارند.

افزایش بهای نفت باعث روشن‌تر شدن چشم انداز اقتصاد امارات شده و این مساله سرمایه‌گذاران خارجی را به بازار این کشور راغب تر کرده است. صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده است رشد اقتصادی امارات برای سال جاری دو درصد باشد اما انتظار می‌رود نرخ رشد این کشور در سال‌های آینده افزایش یابد و در پنج سال آینده به 2.2 درصد برسد.

برچسب ها

سرمایه گذاری خارجیامارات متحده عربیدوبی
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا