عصر بازار

قیمت سرویس‌های اینترنتی ۱ تا ۱۲ ماهه + جدول نرخ

عصر اعتبار- تعرفه سرویس‌های اینترنتی عملا از مرداد ماه سال جاری کاهش یافت اما بسیاری از مردم همچنان نمی‌دانند که برای خرید یا شارژ سرویس مورد نظرشان چه میزان پول باید بپردازند؛ لذا سعی کردیم تا نرخ کف و سقف سرویس‌های پرمصرف و رایج را ارائه کنیم تا متضرر نشوند.

قیمت سرویس‌های اینترنتی ۱ تا ۱۲ ماهه + جدول نرخ
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، اواخر خرداد‌ ماه سال جاری مسئولان وزارت ارتباطات اعلام کردند که با برگزاری جلسه‌ای در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قیمت سرویس اینترنت کاربران نهایی را تا 15 درصد کاهش داده‌اند اما با این حال ریز نرخ‌ها و جزئیات تعرفه‌های جدید اعلام نشد.

  نهایتا تیر ماه سال جاری رگولاتوری رسما جزئیات کاهش قیمت این بخش را اعلام کرد و براساس مصوبه 237 کمیسیون مذکور، شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنتی را ملزم کرد تا از ابتدای مرداد ماه تعرفه‌های جدید را اعمال کنند.

  براساس مصوبه مورد بحث، قیمت سرویس اینترنت برای کاربران نهایی می‌بایست با 16 درصد و در شرایط خاص با 30 درصد کاهش نرخ مواجه شود.

  با توجه به اینکه حاکمیت حوزه ارتباطات برای ایجاد شرایط رقابتی، سقف تعرفه‌ها را مشخص می‌کند و جهت جلوگیری از دامپینگ اپراتورهای بزرگتر ارتباطی کفی می‌گذارد تا رقابت سالم گردد؛ قیمت کف و سقف سرویس‌های مختلف و پرکاربرد اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL را که ممکن است کاربران در جریان ریز تعرفه‌های آن نباشند استخراج کرده‌ایم که به شرح جدول زیر است.

  در این دو جدول که سقف و کف تعرفه‌های اینترنت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بر حسب ریال درج شده، قیمت نهایی برای مشترکان اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL است و شرکت‌ها مجاز به دریافت رقم بالاتری برای سرویس‌های مندرج در این جدول نیستند.

  نکته قابل توجه این است که کف تعرفه برای تمامی سرویس‌های با حجم و زمان یکسان، برابر است و به عنوان مثال تفاوتی بین کف تعرفه سرویس 128K ماهانه 3G با سرویس 6M ماهانه 3G وجود ندارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۵۱
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو