عصر بازار

بررسی جزئیات بودجه ۹۷؛

سود سپرده‌های مجوزدار دستگاه‌های سه قوه به خزانه واریز می‌شود

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند سود سپرده‌های مجوزدار دستگاه‌های مرتبط با قوای سه‌گانه به خزانه واریز شود.

سود سپرده‌های مجوزدار دستگاه‌های سه قوه به خزانه واریز می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار» به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی جزء 2 تبصره 12 این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن از ابتدای سال 97، سود دریافتی ناشی از سپرده‌های دارای مجوز دستگاه‌های مشمول (سه قوه) به استثنای بانک‌ها، بیمه‌ها و صندوق‌ها به عنوان درآمد اختصاصی آن دستگاه محسوب و به حساب متمرکز خزانه، وجوه درآمد اختصاصی واریز می‌شود.

  در جریان بررسی این ماده، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز این بند را مغایر اصل 110 قانون اساسی دانست و نمایندگان نیز با 106 رای موافق، 59 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر این اخطار را وارد دانستند. اگرچه رییس مجلس گفت که این اخطار به بخش هزینه‌ای این تبصره مربوط است.

  علی لاریجانی در این باره، گفت: این دستگاه‌ها نمی‌توانند از حساب‌های جاری و عمرانی خود سود بگیرند. آنها ممکن است یک درآمد اختصاصی داشته باشند که آن هم باید مجوز داشته باشد و ما گفته‌ایم سودش را به خزانه واریز کنند که البته صددرصد آن به خود آنها تخصیص می‌یابد و این کار برای شفاف شدن درآمد آنها انجام می‌شود. 

  نمایندگان مجلس همچنین این بند را با 115 رای موافق، 40 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو