عصر بازارمدیران خودرو

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

شرایط پرداخت کمک هزینه کفن و دفن بیمه شدگان تامین اجتماعی

عصر اعتبار- سازمان تامین اجتماعی شرایط دریافت هزینه کفن و دفن و وسایل کمک پزشکی، شیوه های بازرسی الکترونیک و... را اعلام کرد.

شرایط پرداخت کمک هزینه کفن و دفن بیمه شدگان تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، سازمان تامین اجتماعی در مورد شیوه های بازرسی الکترونیک اعلام کرد: سه شیوه بازرسی الکترونیک وجوددارد که به ترتیب شامل:

  - بازرسی به درخواست بیمه شده مبنی بر پیگیری عدم ارسال حق بیمه از سوی کارفرمایان

  - تقاضای بازرسی به درخواست #کارفرما به علل ورود کارگر جدید یا ایجاد کارگاه جدید یا صدور مفاصا حساب

  - بازرسی سیستماتیک سازمان تامین اجتماعی از کارگاه ها هر ٣ الی ٤ ماه توسط بازرسان

  مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه کفن و دفن

  ١- دفترچه درمانی متوفی
  ٢- گواهی فوت بیمه شده
  ٣- مستندات و مدارک مربوط به کفن و دفن (فاکتور و ...)

  سامانه سوابق

  همچنین بیمه شدگان می توانندجهت مشاهده سوابق بیمه ای خود با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی به نشانی  https://www.tamin.ir و با استفاده از راهنما ی موجود، در  صفحه سامانه سوابق بیمه شدگان ثبت نام نموده و پس از ایجاد و فعال شدن حساب کاربری، از وضعیت بیمه پردازی و سوابق پرداخت حق بیمه خود مطلع شوید.

  وسایل کمک پزشکی

  کمک هزینه اروتز و پروتز  به ١- بیمه شدگان اجباری و خانواده تحت تکفل آنان. ٢- مستمری بگیران و خانواده تحت تکفل آنان. ٣- مقرری بگیران بیکاری و خانواده تحت تکفل آنان.٤- بیمه شدگان اختیاری و خانواده تحت تکفل آنان پرداخت می شود.

  کمک هزینه

  یکی از تعهدات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت هزینه های مربوط به وسایل کمک پزشکی است و کسانی که به این وسایل نیازدارند با تجویز پزشک مربوطه به شعب سازمان مراجعه می کنند و پس از تأیید شورای پزشکی یا پزشک معتمد هزینه های مربوطه پرداخت می شود.

  خدمات قابل ارائه در کارگزاری ها

  دریافت لیست حق بیمه - صدور، تجدید صدور و تمدید اعتبار دفترچه درمانی - کمک هزینه ازدواج - کمک هزینه کفن و دفن - بازرسی از وضعیت اشتغال مشمولان بیمه بیکاری - انجام تعهدات کوتاه مدت (اروتز و پروتز) و... از جمله خدماتی است که در کارگزاری ها ارائه می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی