عصر بازاربرنج

درخواست سازمان حمایت از گمرک:

واردکنندگان مشمول پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معرفی شوند

عصر اعتبار- سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای از گمرک جمهوری اسلامی خواست تا واردکنندگان مشمول پرداخت مابه‌التفاوت، معرفی شوند.

واردکنندگان مشمول پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معرفی شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، برخی از واردکنندگان نسبت به ماندن کالاهای خود در گمرک به دلیل تغییر سیاست گذاری های اقتصادی کشور در حوزه ارزی انتقاد کرده‌اند، چراکه پس از اعلام بسته جدید ارزی آنهایی که پیش از آن از ارز 4200 تومانی استفاده کرده بودند باید مابه‌التفاوت آن را به دولت پرداخت کنند تا کالاهایشان ترخیص شود.
    در این زمینه سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به رئیس کل گمرک، درخواست کرد که" واردکنندگان کالاهایی که در گمرک مانده‌اند و باید مابه‌التفاوت پرداخت کنند به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان معرفی شوند".

    معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نامه نوشت "در اجرای بند 5 تصویب‌نامه مورخ 16 مرداد امسال هیات وزیران درخصوص اخذ مابه‌التفاوت کالاهای موجود در گمرک که مشمول بهره‌مندی از ارز رسمی نیست، ضمن تأکید بر ضرورت تسریع در فرآیند ترخیص کالا به منظور جلوگیری از بروز هرگونه کمبود در بازار و همچنین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدکننده، خواهشمند است نسبت به معرفی واردکنندگان ذیربط برای اخذ تأییدیه و پرداخت مابه التفاوت به این سازمان تسریع گردد".

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی