عصر بازارمدیران خودرو

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خبر داد:

۶درصد از جرایم بانکی تولید کنندگان بخشیده می شود

عصر اعتبار- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید در اصلاح قانون بودجه تنها ۶درصد از جرایم بانکی تولیدکنندگان بخشوده شده است.

۶درصد از جرایم بانکی تولید کنندگان بخشیده می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به اصلاح بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 96 اظهار داشت: در بند و تبصره 16 قانون بودجه سال 96 گفته بودیم تولیدکنندگان اگر اصل و سود وام بانکی خود را یکجا توسیه کنند، پرداخت از سود مرکب معاف شوند و این قانون تا شهریور اعتبار داشت.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: در کمیسیون تنها بخشش سود جریمه درنظرگرفته شد، با این حساب شرایطی که هیات مدیریت بانک می توانست اعمال کند را قانونی کردیم و تا آخر سال این امتیاز برای بخش تولید تمدید شد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با انتقاد از اصلاحی که در این بند صورت گرفت، گفت: نکته ای که وجود دارد این است که با این اصلاح از هدفی قانون گذار ترسیم کرده بود، منحرف شدیم.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: قانون گذار به دنبال بخشودگی سود مرکب وام های تولیدکنندگان بود اما  در اصلاحیه ای که صورت گرفت تنها بخشی از جریمه بخشوده شد.

  وی گفت: در واقع 6 درصد از جریمه وام تولیدکنندگان بخشوده شده نه سود مرکبی که مدنظر طراح این بند بوده است.

  در بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 97 آمده است که  به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال 1396 سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه 1397 تسویه کند، بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو