عصر بازار

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

بانک مرکزی قیمت دینار عراقی را مدیریت کند

عصر اعتبار- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بانک مرکزی باید افزایش تقاضا برای دینار عراقی را در بازار مدیریت کند.

بانک مرکزی قیمت دینار عراقی را مدیریت کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، زهرا سعیدی مبارکه با تاکید انتقاد از نرخ کاذب دینار گفت:بانک مرکزی تصمیماتی برای ایجاد آرامش در بازار ارز اتخاذ کرده و در این راستا مقرر شده دغدغه های کارشناسی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای کاهش قیمت ارز و ایجاد ثبات در بازار را پیگیری کند.

  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:همانطور قیمت دلار در حال حاضر کاذب است قیمت سایر ارزهای دیگر در کشور مانند دینار نیز بصورت حبابی بالا رفته و کاهش  نرخ ارز در مدت اخیر نیز نتوانسته قیمت ها را منطقی کند و باید ریزش نرخ ارز ادامه یابد.

  رونق فعالیت های اقتصادی نیازمند بازگشت ثبات به بازار ارز

  نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در هر صورت برای رونق فعالیت های اقتصادی باید ثبات به بازار ارز بازگردد البته منطقی شدن قیمت ارز اولویت نخست است.

  سعیدی مبارکه در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تامین ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی(ع) یکی از اولویت های اساسی این روزهای کشور محسوب می شود چرا که در این ایام زائران برای هزینه های ضروری نیازمند تامین دینار عراقی هستند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:بانک مرکزی باید افزایش حجم تقاضا برای دینار عراقی را در بازار مدیریت کند تا زائرین اربعین حسینی(ع) در سفر به کشور عراق با مشکل روبرو نشوند.

  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:براساس مولفه های اقتصادی قیمت ارز در حال حاضر غیرواقعی است در این راستا باید بانک مرکزی اقدامات لازم را برای تامین دینار زائرین اربعین حسینی(ع) به قیمت مناسب انجام دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار