عصر بازارمدیران خودرو

رییس بانک مرکزی آمریکا:

سطح فعلی بدهی آمریکا بسیار نگران کننده است

عصر اعتبار- رییس فدرال رزرو آمریکا نسبت به بدهی تقریبا ۲۲ تریلیون دلاری آمریکا احساس نگرانی کرد.

سطح فعلی بدهی آمریکا بسیار نگران کننده است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا نسبت به بدهی آمریکا که به رقم بی سابقه 21.9 تریلیون دلار رسیده، نگران است.

  وی گفت: نسبت به این موضوع خیلی نگران هستم. از نقطه نظر فدرال واقعا به چرخه تجارت نگاه می‌کنیم و این مسئله چارچوب مرجع ما است.

  مجموع کسری آمریکا بیش از 21.93 تریلیون دلار است که از این مقدار 16 میلیارد دلار بدهی بخش عمومی و 5.8 میلیارد دلار آن سهم دارایی‌های بین دولتی است. همچنین در سال 2018 میلادی میزان افزایش سالانه بدهی آمریکا به یک تریلیون دلار رسید. 

  پاول گفت: عدم پایداری دولت فدرال و وضعیت بلند مدت مالی چیزی نیست که در میان مدت مرتبط با سیاست گذاری ما باشد بلکه یک مسئله بلند مدت است که در نهایت گزینه ای جز رویارویی با آن را نداریم.

  رییس فدرال رزرو نسبت به این موضوع هشدار داد که فدرال رزرو پیش بینی رسمی در مورد تعطیلی فعلی دولت ندارد و همچنان این موضوع تاثیر مخرب بر روی اقتصاد آمریکا دارد. تعطیلی دولت آمریکا در حدود یک چهارم دولت فدرال را در بر گرفته و در روز جمعه وارد بیست و یکمین روز خود شد که علت آن به عدم اجماع در مورد اختصاص بودجه 5.7 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک است.

  پاول افزود: اگر تعطیلی طولانی مدت داشته باشیم، فکر می‌کنم که نتیجه آن در اطلاعات منتشر شده نمود پیدا کند؛ ضمن اینکه فدرال تصویر واضحی در مورد وضعیت اقتصاد ملی در زمان تعطیلی آژانس‌های دولتی که قادر به انتشار اطلاعات کلیدی نخواهند بود، ندارد. از جمله این اطلاعات مربوط به فروش بخش خرده فروشی و آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا ست.

  پیش از این جانیت یلین رییس سابق فدرال رزرو نسبت به بحران مالی دیگر که می‌تواند به آمریکا به دلیل افزایش حباب گونه بدهی شرکت ها آسیب وارد کند، هشدار داده بود.

  وی گفته بود که به نظر من برخی مسایل ارتقاء پیدا کرده؛ اما فکر می‌کنم که یک حفره عظیمی در سیستم وجود دارد. ابزارهای مرتبط با پرداختن به مشکلات پدیدار آمده در ایالات آمریکا عالی نیستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو