عصر بازارمدیران خودرو

ثبت بهترین عملکرد یوان در ۱۳ سال اخیر

عصر اعتبار- رشد هفتگی یوان در برابر دلار به بالاترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۰۵ رسید و شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند این روند ادامه خواهد یافت.

ثبت بهترین عملکرد یوان در ۱۳ سال اخیر
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، افزایش ارزش یوان در برابر دلار طی یک هفته اخیر باعث شده است تا بورس چین و هنگ کنگ به مقاصد جذاب‌تری برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شوند و جریان نقدی ورودی به چین از ماه دسامبر بدین سوافزایشی چشمگیر داشته باشد. ارزش یوان در برابر دلار در 14 روز اخیر صعودی بوده است و تا پایان آخرین دور از معاملات، هر دلار به ازای 6.7622 یوان مبادله شده است.

  کن پنگ، استراتژیست موسسه "سیتی گروپگ در همین رابطه گفت: سرمایه گذاران نسبت به یوان امیدوار شده‌اند و به لطف تضعیف دلار، چشم انداز یوان در بلندمدت مثبت‌تر شده است.

  دلار اکنون در پایین‌ترین سطح خود از ماه سپتامبر سال گذشته قرار دارد و این کاهش با تداوم تعطیلی دولت آمریکا و اظهارات متناقض در خصوص سیاست نرخ بهره بانک مرکزی این کشور تشدید شده است.

  به گفته بانک " مورگان استنلی" انتظار می‌رود سالانه 12 میلیارد دلار سرمایه خارجی روانه بازار سهام 12 تریلیون دلاری چین شود.

  یوان بهترین عملکرد هفته گذشته را در بین ارزهای آسیایی داشت و در حال حاضر هر یورو به ازای 7.7534 یوان، هر پوند به ازای 8.6835 یوان، هر دلار استرالیا به ازای 4.8797 یوان، هر دلار کانادا به ازای 5.0975 یوان و هر دلار سنگاپور به ازای 4.9977 یوان مبادله می‌شود.

  همچنین هر یوان به ازای 10.4024 روپیه هند و 16.0157 ین ژاپن مبادله می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو