عصر بازارمدیران خودرو

دردسرهای نرخ تورم پایین برای نروژ!

عصر اعتبار- کرون نروژ برای هفتمین روز متوالی در برابر همتایان مهم خود عقب نشست.

دردسرهای نرخ تورم پایین برای نروژ!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، پس از آنکه بانک مرکزی نروژ در گزارشی اعلام کرد نرخ تورم این کشور در ماه ژانویه بیش از حد انتظار کاهش یافته است، ارزش کرون در برابر یورو 0.5 درصد کاهش یافت به گونه‌ای که هر یورو به 9.83 کرون رسید. این رقم پایین‌ترین سطح ثبت شده کرون در طول یک ماه اخیر است.

  به گفته بانک مرکزی نروژ، نرخ تورم این کشور تا پایان دوازده ماه منتهی به ژانویه 2019 به 3.3 درصد رسیده است. نرخ تورم سوخت و انرژی که مهم‌ترین محرک نرخ تورم نروژ محسوب می‌شود به 2.1 درصد رسیده است که کمتر از نرخ 2.3 پیش‌بینی شده توسط کارشناسان اقتصادی این کشور بوده است.

  بانک مرکزی نروژ در سپتامبر سال گذشته برای نخستین بار از سال 2011 نرخ بهره را افزایش داد و از 0.5 درصد به 0.75 درصد رساند. با این حال کاهشی شدن نرخ تورم احتمالاً مانع از برنامه این بانک برای افزایش نرخ بهره به 1 درصد خواهد شد. این بانک هشدار داده است با توجه به کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی، افزایش رویکرد حمایت گرایانه در کشورهای جهان و بی ثباتی‌های سیاسی ممکن است برنامه افزایش نرخ بهره آن با اختلال جدی مواجه شود.

  در حال حاضر هر دلار به ازای 8.6999 کرون، هر پوند به ازای 11.1943 کرون و هر فرانک به ازای 8.6647 کرون نروژ مبادله می‌شود.

  انتهای پیام

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو