عصر بازارمدیران خودرو

رونمایی از برنامه ۳۹۰ میلیارد یورویی پوتین

عصر اعتبار- دولت روسیه از برنامه ۳۹۰ میلیارد یورویی خود برای بازسازی اقتصاد روسیه تا سال ۲۰۲۴ رونمایی کرد.

رونمایی از برنامه ۳۹۰ میلیارد یورویی پوتین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این برنامه که در راستای تحقق وعده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کاهش جمعیت فقیر روسیه به نصف میزان فعلی و افزایش امید به زندگی مردم این کشور رونمایی شده است در 13 سرفصل تهیه شده است. یک چهارم کل این مبلغ به تقویت زیرساخت‌های حیاتی اقتصادی در روسیه اختصاص خواهد داشت و هم چنین 64.4 میلیارد یورو برای تقویت راه‌ها و جاده‌ها و ایمنی خودروها در نظر گرفته شده است.

  طبق این برنامه باید سهم نرم افزارهای روسی از نرم افزارهای مورد استفاده در نهادهای دولتی این کشور به 90 درصد برسد. همچنین روسیه باید در زمره 10 کشور پیشرو در نظام آموزشی جهان قرار گیرد و سهم صادرات غیرنفتی از صادرات این کشور از 160 میلیارد دلار کنونی به 240 میلیارد دلار افزایش یابد.

  قرار است دولت فدرال تنها نیمی از مبلغ مورد نیاز این برنامه را تأمین کند و قرار است دولت‌های محلی پنج تریلیون روبل و منابع غیر دولتی 7.5 تریلیون روبل از این برنامه را تأمین مالی کنند. دولت روسیه سال گذشته و پیش از رونمایی از برنامه عظیم سرمایه گذاری خود، نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از 18 درصد به 20 درصد افزایش داده بود.

  دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه وعده داده است گزارش دستاوردها و اقدامات انجام شده تحت برنامه جدید دولت به صورت سالانه به مردم گزارش شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو