عصر بازارمدیران خودرو

رییس سازمان مالیاتی ابلاغ کرد:

شرط برخورداری شرکت‌های بورسی از نرخ صفر مالیاتی

عصر اعتبار- بخشنامه سازمان امور مالیاتی با موضوع افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های بورسی ابلاغ شد.

شرط برخورداری شرکت‌های بورسی از نرخ صفر مالیاتی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بخشنامه سازمان امور مالیاتی با موضوع افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های بورسی موضوع ماده 141 قانون تجارت در اجرای بند ز تبصره 10 ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور ابلاغ شد.

  بر این اساس شرکت‌هایی که بر اساس صورت‌های مالی عملکرد سال 96 مشمول ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت شده باشند، در صورتی که طی سال 97 اقدام به تجدید ارزیابی دارایی‌های خود نموده و مازاد حاصل از تعیین تکلیف ارزیابی را به حساب افزایش سرمایه منظور و فارغ از میزان درآمد و هزینه طی سال 97 با این اقدام از شمول ماده 141 لایحه قانونی مذکور خارج گردند با رعایت سایر مقررات مربوطه امکان برخورداری از نرخ صفر مالیاتی مربوطه را دارا خواهند بود.

  لازم به ذکر است در صورتی که افزایش سرمایه از محل سایر منابع در طی سال جاری و قبل از افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی انجام شده و با انجام آن شرکت از شمول ماده 141 قانون مذکور خارج شده باشد، در این صورت امکان برخورداری از مشوق مذکور را نخواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو