عصر بازارمدیران خودرو

هشدار مسکو به واشنگتن درباره تضعیف جایگاه دلار

عصر اعتبار- وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در اظهاراتی به آمریکا درباره تبعات سوءاستفاده از دلار برای رسیدن به اهداف خود هشدار داد و به انتشار گزارش نهایی «رابرت مولر» هم واکنش نشان داد.

هشدار مسکو به واشنگتن درباره تضعیف جایگاه دلار
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز اعلام کرده که آمریکا با سوءاستفاده از دلار در حال تضعیف جایگاه این واحد پولی در جهان است.

  وزیر خارجه روسیه گفت: «ما شاهد سوءاستفاده مستقیم آمریکا از جایگاه دلار هستیم. البته این موضوع قطعا تاثیری منفی بر این واحد پولی خواهد داشت چرا که همگان می‌فهمند که (دلار) چقدر غیرقابل اعتماد است».

  به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، سرگئی لاوروف تاکید کرد که آمریکا با سوءاستفاده از دلار در کوتاه مدت، دارد جایگاه آن را در درازمدت تضعیف می‌کند.

  وی افزود: دخالت آمریکا در ایجاد روند پروژه خط لوله "نورد استریم 2" بی‌وقفه است و فقط کافی است که به اظهارات پیاپی سفیر آمریکا در برلین نگاه کنید و او اساسا از دولت آلمان می‌خواهد که موضعش را تغییر داده و علیه منافع خود اقدام کند.

  این اظهارات بعد از آن صورت گرفته که رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرده که این کشور در نظر دارد که با انجام تدابیری خود را از «انحصارگری خطرناک» آمریکا در قبال دلار رهایی بخشد.

  «ولادیمیر پوتین» همچنین فشارهای اقتصادی آمریکا علیه روسیه و سوءاستفاده از دلار را نقض اصول تجارت بین‌المللی خوانده بود.

  وزیر خارجه روسیه، امروز همچنین تاکید کرد که آمریکا با اهداف سیاسی، همکاری اقتصادی بین دو کشور را ممنوع کرده است.

  لاوروف درباره انتشار گزارش نهایی «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیق درباره ادعی دخالت روسیه در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا و ادعای تبانی کارزار ترامپ با مسکو هم اظهارنظر کرد.

  وزیر خارجه روسیه گفت: «نویسندگان (این گزارش) به این نتیجه رسیدند که هیچ مدرکی درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد».

  اظهار نظر لاوروف در حالی صورت گرفته که طبق گزارش مولر که وزیر دادگستری آمریکا روز گذشته آن را در اختیار کنگره قرار داده، روسیه متهم به تلاش برای دخالت در انتخابات 2016 شده است اما مدرکی درباره تبانی ترامپ با مسکو وجود ندارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو