عصر بازار

فاینکس ۲۰۱۹ (۱۰)

تامین مالی ۳۴ هزار میلیارد تومانی دولت از کانال فرابورس

عصر اعتبار- مدیرعامل فرابورس اعلام کرد: در سال ۹۷ فرابورس ۳۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تامین مالی با استفاده از ابزارهای مالی برای دولت انجام داده است.

تامین مالی ۳۴ هزار میلیارد تومانی دولت از کانال فرابورس
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، امیر هامونی در نشست خبری در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار داشت: بازدهی آیفکس، شاخص فرابورس در پایان سال گذشته به 106 درصد رشد را به ثبت رسانده است که بر اساس آمار فدراسیون جهانی بورس ها، فرابورس پربازده ترین شاخص بین بورس های منطقه را دارد.

  درج‌ 318 دارایی فکری در تابلو بورس ایده

  وی افزود: تا به امروز 318 دارایی فکری در تابلو بورس ایده ثبت و درج شده است که از این میان 300 اختراع، 15 طرح صنعتی و 3 برند تجاری وجود دارد. هامونی گفت: 12 دارایی فکری در بورس ایده به میزان 10 میلیاردتومان معامله شده که شامل 8 اختراع، 2 طرح صنعتی و 2 برند تجاری می شود.

  سهم فرابورس از بازار بدهی

  مدیرعامل فرابورس در این نشست خبری اعلام کرد: 101 هزار میلیارد تومان حجم بازار بدهی است که فرابورس با 75 هزار میلیارد تومان حدود 75 درصد سهم از کل بازار بدهی کل کشور را برعهده دارد.

  ارزش بازار و معاملات

  هامونی در ادامه افزود: ارزش بازار فرابورس در پایان سال 97 به 250 هزار میلیارد تومان رسیده است که 80 درصد رشد نسبت به سال 96 را ثبت کرده است. همچنین ارزش معاملات نیز با 71 درصد افزایش، عرضه اولیه با 635 درصد رشد و تامین مالی با 71 درصد افزایش در مقایسه با سال 96 ارتقا یافته است.

  آینده روشن شرکت های دانش بنیان و فین تک ها

  وی در این نشست خبری گفت: فرابورس با حمایت از فین تک ها و شرکت های دانش بنیان سعی دارد تا نگاه ها را از اوراق به سمت این گونه شرکت ها بکشانند و باعث شود که این شرکت ها با تامین مالی از بستر فرابورس به توسعه برسند.

  اکوسیستم متفاوت استارتاپ

  مدیرعامل فرابورس تصریح کرد: اکوسیستم استارتاپ ها و فین تک ها در شرایطی قرار دارد که بزودی با یک جهش مواجه می شوند و آینده در اختیار این گونه کسب و کارها خواهد بود.

  درخواست پذیرش و عرضه اولیه فین تک ها

  هامونی اعلام کرد: برخی شرکت های دانش بنیان و فین تک ها درخواست ورود و پذیرش در بازارهای فرابورس را داده اند که باید اذعان کرد این شرکت ها آمادگی ورود به بازار سرمایه را ندارند چرا که مساله شفافیت و حاکمیت شرکتی در این گونه شرکت ها از استانداردها به دور است.

  شرط اصلی ورود استارتاپ ها به فرابورس

  وی در ادامه اظهار داشت: اینگونه شرکت ها با روح و ساختار بازار سرمایه بیگانه هستند و باید این گونه شرکت ها قبل از عرضه اولیه و حضور در بازار سرمایه با یک معماری صحیح و اصولی مالی و شفاف سازی بنیادی در صورت های مالی آماده پذیرش و عرضه در فرابورس شوند.

  بررسی بلاک چین در بازار سرمایه

  مدیرعامل فرابورس افزود: استفاده از فناوری بلاک چین در همه حوزه های بازار سرمایه در حال پیگیری است و یک کمیته بلاک چین در فرابورس شکل گرفته و در آینده نتیجه می گیریم و اگر لازم باشد مجوز و مصوبه های لازم را اخذ خواهیم کرد.

  افتتاح دومین صندوق زمین و ساختمان

  هامونی با اعلام اینکه دومین صندوق زمین و ساختمان امروز افتتاح شد گفت: بحث های پیچیده ای در بخش صندوق زمین و ساختمان وجود دارد که با مذاکره با نهادهای مرتبط قصد داریم موانع را حل کنیم که تسهیل قوانین یکی از این موارد است.

  برنامه های سال 98

  مدیرعامل فرابورس در خصوص برنامه های سال 98 اظهار داشت: توسعه تکنولوژی، ارتقا و هوشمندسازی سامانه های نظارتی، توسعه بازار دانش بنیان، صندوق ها و ابزارهای مالی اسلامی، الکترونیکی شدن برگزاری مجامع، بازطراحی نظام پذیرش شرکت ها و اجرای پروژه های مشترک با بورس ها راهبرهایی است که در سال جاری در فرابورس پیاده سازی می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو