عصر بازار

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

رشد۲۰ درصدی سهم مسکن از تسهیلات پرداختی کشور

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی کشور تنها ۸ درصد آن برای بخش مسکن است که باید این میزان به ۲۰ درصد افزایش یابد.

رشد۲۰ درصدی سهم مسکن از تسهیلات پرداختی کشور
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چندی پیش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی و معاونانش جلسه‌ مفصلی برگزار کرد، گفت: در این جلسه افزایش سقف تسهیلات مسکن مطرح شد و به وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن اعلام کردیم که باید موضوع مسکن جدی‌تر پیگیری شود.

  وی اظهار کرد: از 100 درصد تسهیلات پرداختی کشور تنها 8 درصد آن برای بخش مسکن است که باید این میزان به 20 درصد افزایش یابد.

  رضایی کوچی با اشاره به اینکه باید با افزایش سقف تسهیلات میزان سرمایه‌گذاری و ورود نقدینگی به این بخش بیشتر شود، گفت: در حوزه تسهیلات متقاضیانی که امکان بازپرداخت تسهیلات با 5 میلیون تومان را دارند می‌توانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند و متقاضیانی که امکان بازپرداخت تسهیلات با مبلغ کمتری را دارند می‌توانند تسهیلات را به گونه دیگری دریافت کنند.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در طرح جدید تسهیلات متقاضیان بر اساس بازپرداخت می‌توانند سقف تسهیلاتی خود را تعیین و دریافت کنند.

  وی تاکید کرد: در طرح جدید مسکنی مقرر شد تمامی اراضی در اختیار دولت و دستگاه‌های دولتی برای تولید مسکن به پیمانکاران و انبوه‌سازان واگذار شود که این امر می‌تواند در کاهش قیمت تمام شده مسکن بسیار تاثیرگذار باشد.

  رضایی کوچی به ارائه بسته‌های مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان به سازندگان مسکن اشاره کرد و گفت: با توجه به آنکه قیمت سیمان و میلگرد طی یک سال گذشته به صورت نجومی افزایش یافته مقرر شد بسته‌های مصالح ساختمانی جهت کاهش قیمت تمام شده مسکن ارائه  و وزارت راه و شهرسازی با نظارت بر نحوه توزیع آن مانع ورود سوداگران و دلالان به این بازار شود.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: باید هم‌اکنون نگاه به تولید مسکن از سوی دولت و وزارت راه وشهرسازی بسیار تقویت شود، زیرا که ما در سال‌های گذشته با کاهش شدید میزان تولید مسکن روبرو شدیم که این امر خود در بازار مسکن بسیار تأثیرگذار بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو