عصر بازارمدیران خودرو

دستگیری سارق ۲۰ میلیاردی در شمال تهران

عصر اعتبار- سارقی که از خانه‌ای ۲۰ میلیارد تومان طلاجات، ارز، وجه نقد و... به سرقت برده بود دستگیر شد.

دستگیری سارق ۲۰ میلیاردی در شمال تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، اوایل اردیبهشت ماه سال جاری طی تماس فردی با مرکز فوریتهای پلیسی 110 اعلام کرد که منزلش واقع در زعفرانیه توسط سارق یا سارقین به سرقت رفته است، بنابراین رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و پرونده با موضوع سرقت منزل تشکیل و جهت رسیدگی تخصصی از کلانتری 122 دربند به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
  مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی به کارآگاهان ادعا کرد که  ساعت 12 به اتفاق خانواده جهت خرید از منزل خارج شده و پس از بازگشت در ساعات پایانی شب متوجه شکستگی پنجره بالکن مشرف به خیابان شده است. وی پس از ورود به منزل نیز متوجه شده که سارق یا سارقین اموالی از جمله طلاجات، جواهرات گران قیمت، وجه نقد، ارز و ساعت مچی در مجموع به ارزش تقریبی بیست میلیارد تومان را به سرقت برده‌اند. 

  بنابراین کارآگاهان با توجه به اظهارت مالباخته بلافاصله به محل سرقت رفته و با انجام تحقیقات اولیه و بررسی تصاویر دوربین های مداربسته مربوط به محل سرقت و ساختمان های همجوار سه سارق را شناسایی کردند و با توجه به شیوه شگرد سارقان طی اقدامات پیچیده پلیسی و با بهره گیری از سوابق مجرمان سابقه‌دار یکی از سارقان به نام فرشاد که جوانی 25ساله است و سوابق کیفری متعددی دارد را شناسایی کردند. 

  پس از ارجاع نتیجه تحقیقات به مقام قضایی بازداشت متهم در دستور کار قرار گرفت که اوایل خرداد ماه سال جاری با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در یکی از محلات جنوب شهر تهران شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه پلیس منتقل شد.

  بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در تحقیقات مقدماتی از متهم وی هرگونه انجام سرقت را انکار کرد اما زمانی که با دلایل پلیس مواجه شد به ناچار به انجام سرقت اعتراف کرد و گفت که این سرقت را به همراه دو تن از همدستانش در محدوده شمال تهران انجام داده است و در ادامه اموال را به مالخر فروخته است.

   با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت، وی با صدرو قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی و دستگیری همدستان و خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو