عصر بازارمدیران خودرو

دلار عامل ارزانی طلا

عصر اعتبار- یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان این‌که تا روز پنجشنبه بازار روند نزولی را برای خود انتخاب کرده بود دلیل این امر را کاهش ارزش جهانی دلار دانست.

دلار عامل ارزانی طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای درباره بازار طلا و سکه در هفته گذشته گفت: شرایط بازار تا ابتدای روز پنج‌شنبه روند نزولی قیمت‌ها را برای خود انتخاب کرده بود که این روند در روز پنج‌شنبه و جمعه کاملاً تغییر کرد.

  این کارشناس بازار طلا و سکه بیان کرد: بازار از ابتدای هفته تا ابتدای روز پنج‌شنبه با وجود افزایش قیمت در بازار جهانی روند کاهشی را در دستور کار خود قرار داده بود. وی دلیل این تفاوت مسیر بازار داخلی با بازار جهانی را کاهش قیمت ارز و جو روانی حاصل از کاهش تنش‌های سیاسی دانست.


  کشتی آرای با اشاره به کاهش داد و ستد تا روز پنج‌شنبه تاکید کرد: از ابتدای روز پنج‌شنبه با توجه به اتفاقات رخ داده در دریای عمان روند ارزش گذاری دلار تغییر کرد و تأثیر خود را بر بازار طلا و سکه گذاشت.


  وی خاطرنشان کرد: هر زمان که قیمت‌ها روند صعودی به خود می‌گیرند، میزان تقاضا افزایش می‌یابد و از تعداد عرضه‌کنندگان کاسته می‌شود که در نهایت این موضوع به افزایش حباب سکه منجر می‌شود.


  این کارشناس بازار طلا و سکه ارزش هر گرم طلای خام 18 عیار را 428 هزار و 700 تومان و مثقال طلای 17 عیار را 1 میلیون و 857 هزار تومان اعلام کرد و گفت: کف قیمت این دو عیار طلا در هفته گذشته به ترتیب 410 هزار و 1 میلیون و 775 هزار تومان بوده است.

  وی ادامه داد: قیمت هر قطعه سکه تمام 4 میلیون و 690 هزار، نیم سکه 2 میلیون و 520 هزار، ربع سکه 1 میلیون و 695 هزار و سکه یک گرمی 1 میلیون و 15 هزار تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو