عصر بازارمدیران خودرو

شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران ماند

عصر اعتبار- غلامحسین شافعی به عنوان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دوره نهم انتخاب شد.

شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران ماند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، نخستین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دوره نهم صبح امروز (یکشنبه) و با دستور کار برگزاری انتخاب رییس و اعضای هیات رییسه برگزار شد. در ابتدای این جلسه غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی در دوره هشتم گزارشی از عملکرد این اتاق در دوره قبل ارائه کرد.

  برای برگزاری انتخابات علاالدین میرمحمد صادقی به عنوان رییس سنی و سیدحسین معروف و محسن چمن آرا به عنوان ناظر  و شهلا عموری به عنوان منشی انتخاب شدند. نامزدهای ریاست اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شافعی رییس اتاق مشهد و یونس ژائله سعدآباد رییس اتاق تبریز بودند که ابتدا در سخنانی برنامه های خود را برای ریاست اتاق تشریح کردند.

  ژائله به جنگ اقتصادی که کشور در آن قرار دارد اشاره کرد و گفت: باید اعتبار از دست رفته کارت‌های بازرگانی و بخش خصوصی را به آن برگردانیم. وی اظهار داشت: باید فعالیت های بین المللی را گسترش دهیم. اگر تنها با ١٥ کشور همسایه روابط اقتصادی را گسترش دهیم، تحریم ها اثرگذار نخواهند بود.

  شافعی نیز در سخنان خود به رشد منفی اقتصادی، بیکاری، افزایش تورم، کاهش درآمدهای نفتی و کسری بودجه اشاره کرد و گفت: راه سختی پیش رو داریم و تا زمانی که نتوانیم مشکلات مبنایی را حل کنیم، به جز وصله و پینه کاری نکرده‌ایم. وی تاکید کرد: آب را باید از سرچشمه در اقتصاد زلال کنیم. هیچ اقتصادی در فضای جامعه ای که در آن افزایش طلاق، کاهش ازدواج و رشد فراینده فساد وجود دارد، شکوفا نخواهد شد. شافعی همچنین تاکید کرد: می‌خواهم مرکزی مانند مرکز پژوهش‌های مجلس در اتاق بازرگانی ایران تاسیس کنم و همین طور دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه را گسترش خواهم داد.

  با رای گیری انجام شده از ٤٤٨ عضو حاضر در انتخابات اتاق، غلامحسین شافعی با ٣۰٢ رای به عنوان رییس اتاق بازرگانی برای دوره چهار ساله نهم انتخاب شد. یونس ژائله نیز ١٤۰ رای بدست آورد و تعداد ٦ رای نیز باطل اعلام شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو