عصر بازارمدیران خودرو

شهریه دانشگاه آزاد ۲۰ تا ۳۰ درصد پایین‌تر از تورم است

دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند

عصر اعتبار- حسین جوادی گفت: دانشجویانی که شهریه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکنند اجازه شرکت در امتحان را ندارند.

دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از میزان،  طی روز‌های گذشته مخاطبان میزان از جلوگیری دانشگاه آزاد برای امتحان دادن دانشجویانی که شهریه خود را پرداخت نکرده اند خبر دادند.

  «جلوگیری از حضور دانشجویانی که شهریه پرداخت نکرده اند در جلسه امتحان صحت دارد»

  حسین جوادی، سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این رابطه گفت: بله این موضوع صحت دارد و دانشجویانی که شهریه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکنند اجازه شرکت در امتحان را ندارند.

  وی در ادامه بیان کرد: پرداخت شهریه یکی از چارچو‌هایی است که دانشجو تعهد کرده و باید در طی 5 ماه این شهریه را پرداخت کنند. پرداخت شهریه زمان مشخصی دارند و باید دانشجو در طی 5 ماه این شهریه را پرداخت کند.

  وی در ادامه درباره روند پرداخت شهریه دانشگاه اظهار کرد: پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد در زمان ثبت نام در طی 4 ماه برای دانشجویان تقسیط می‌شود که دانشجویان باید ابتدا و در زمان ثبت نام ترم جدید شهریه ثابت را پرداخت و شهریه متغییر را ماه به ماه (4 ماه) پرداخت کنند.

  جوادی در ادامه در پاسخ به این سوال که تکلیف دانشجویانی که امکان پرداخت شهریه در مهلت مقرر را ندارد بیان کرد: در این زمینه دانشگاه تدابیری را برای دانشجویان در نظر گرفته است مثل: مراجعه به صندوق رفاه دانشگاه و دریافت وام و یا معرفی به بانک برای تامین این بودجه برای دانشجو پیش بینی شده است.

  شهریه باید احصا شود

  وی در ادامه تاکید کرد: باید شهریه احصا شود و اگر احصا نشود روند آموزشی مختل می‌شود.

  سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهریه دانشگاه آزاد نسبت به سایر دانشگاه‌ها پایین‌تر است و یک روند منطقی دارد.

  وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و با توجه به اینکه نمی‌توانیم تمام بودجه را از دانشجو مطالبه کنیم رویکردی جدیدی را در دستور کار قرار داده ایم.

  وی در ادامه در توضیح بیشتر این رویکرد گفت: در راستای تحقق این امر دانشگاه آزاد حرکت به سمت تسهیلات و درآمد‌های غیر شهریه‌ای را پیش روی خود قرار داده است چرا که نمی‌توان تمام این هزینه را از دانشجو گرفت.

  وی همچنین تاکید کرد: شهریه دانشگاه آزاد حدود 20 تا 30 درصد پایین‌تر از تورم موجود است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو