عصر بازارمدیران خودرو

مدیرعامل جدید تأمین اجتماعی کیست؟

عصر اعتبار- مصطفی سالاری استاندار سابق گیلان با مدرک تحصیلی دکتری حقوق، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد.

مدیرعامل جدید تأمین اجتماعی کیست؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاخره مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را با دو ماه تأخیر منصوب کرد.

  پس از درگذشت سیدتقی نوربخش در سانحه تصادف، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار فعلی تهران و پس از آن محمدحسن زدا معاون سابق بیمه‌ای تأمین اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی منصوب شدند.

  براساس قانون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شش ماه مهلت دارد که مدیرعامل جدید را معرفی کند که در حال حاضر حدود دو ماه از این مهلت نیز می‌گذرد و امروز مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد.

  مصطفی سالاری 41 ساله  جوان‌ترین استاندار کشور  بوده  و استانداری گیلان و بوشهر را در کارنامه کاری خود دارد.

  سالاری سوابق متعدد اجرایی در حوزه‌های مرتبط با توسعه اجتماعی، مناطق آزاد اقتصادی، بنگاه‌دای و ... دارد.

  وی دارای تحصیلات دکترای حقوقی دانشگاه تهران است که مباحثی مطرح شده مبنی بر اینکه سالاری با مدرک فعلی و غیرمرتبط با سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند تصدی این سازمان را داشته باشد.

  در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی بیش از 43 میلیون نفر بیمه‌شده دارد و 18 نوع خدمت در سه بخش درمانی، بیمه‌ای و اقتصادی به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌دهد؛ این سازمان بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر دارد که هزینه‌های ماهانه این سازمان حدود 7 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

  با توجه به کسری منابع در سازمان تأمین اجتماعی، امیدواریم مدیرعامل جدید این سازمان بتواند چالش‌های پیش‌روی این سازمان را برطرف کند و تنها یک انتخاب سیاسی برای پیشبرد افراد و جناح‌های خاص نباشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو